Rafał Górak z zółto-zieloną teczką na tle herbu GKS-u
foto: Trener Rafał Górak z nowym kontraktem
Reklama

Rafał Górak podpisał nowy kontrakt z GKS-em Katowice na mocy którego będzie pełnił obowiązki pierwszego trenera przez kolejne dwa lata, czyli do końca sezonu 2025/2026.

51-letni szkoleniowiec po raz pierwszy prowadził GieKSę w latach 2011-2013. Do Katowic powrócił w czerwcu 2019 r. Po dwóch latach wywalczył z drużyną awans do Fortuna 1 Ligi. Ostatni sezon przyniósł z kolei historyczny awans drużyny do PKO BP Ekstraklasy.

Reklama

– Jednym z pierwszych i kluczowych działań w sekcji piłkarskiej tuż po zakończeniu sezonu było podpisanie nowego kontraktu z trenerem. Wstępne rozmowy na temat przyszłości oraz nowej umowy rozpoczęliśmy już kilka tygodni temu. Chcąc być jednak profesjonalnym zależało nam, aby trener wraz ze swoim sztabem szkoleniowym koncentrował uwagę wyłącznie na drużynie i realizacji zadań, stąd zgodnie z ustaleniami do rozmów wróciliśmy po zakończeniu rozgrywek. Po pięcioletnim cyklu pracy, w którym trener zrealizował zarówno strategiczne cele sportowe, jak i etapowe zadania stawiane przed nim w codziennej pracy, związaliśmy się nowym, dwuletnim kontraktem – mówi Dawid Dubas, dyrektor sekcji piłki nożnej GKS-u Katowice. – Awans GKS-u Katowice do PKO BP Ekstraklasy jest z pewnością pieczęcią pracy wykonanej dotąd przez trenera, niemniej jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie konsekwencja w działaniach, regularny rozwój drużyny i rozwój indywidulany naszych piłkarzy, a także współpraca z wszystkimi współpracownikami klubu. Bardzo ważnym jest również spójna wizja rozwoju klubu, a także wizja rozwoju i budowy drużyny. Przed nami bardzo duże wyzwanie, ponieważ wkroczyliśmy do zupełnie innej rzeczywistości organizacyjnej i sportowej. Po krótkim świętowaniu sukcesu przez drużynę, bardzo szybko doszliśmy do porozumienia z trenerem w sprawie przedłużenia kontraktu, niebawem skompletujemy sztab szkoleniowy, a także dopracowaliśmy wcześniej już przygotowany plan okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Dziękuję trenerowi za dotychczasową współpracę, a także profesjonalizm w rozmowach kontraktowych. Jednocześnie życzę kolejnych sukcesów i pięknych chwil w naszym klubie – dodaje Dubas.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.