ORW Bugla / fot. Sławomir Rybok / UM Katowice
Reklama

Miasto szykuje się do otwarcia kąpielisk. Sezon letni przynosi słoneczną pogodę i możliwość relaksu na świeżym powietrzu. Katowickie kąpieliska strzeżone oraz baseny, jak co roku, będą otwarte dla miłośników pływania i opalania się.

Od kilku lat, w sezonie letnim Katowice udostępniają najmłodszym mieszkańcom miasta wodne place zabaw. Są to cztery obiekty zlokalizowane w różnych dzielnicach miasta: na osiedlu Odrodzenia przy ul. Biedronek, na osiedlu Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej, przy wejściu na Dolinę Trzech Stawów od strony ul. Pułaskiego oraz na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224.

Reklama

W tym roku wodne place zabaw są dostępne dla mieszkańców od 30 maja i czynne przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 9:00-20:00. Te miejsca oferują dzieciom bezpieczną i zabawną formę spędzania czasu, jednocześnie pozwalając rodzicom na chwilę wytchnienia i relaksu.

Trwają ostatnie przygotowania przed uruchomieniem katowickich basenów „ORW Bugla”, „ORW Rolna” oraz basenów przy ul. Gliwickiej i na Campingu 215. Obecnie trwają na tych obiektach prace konserwatorskie, czyszczenie i dezynfekcja niecek basenowych, weryfikacja sprawności działania systemów dozowania chemii basenowej, czyszczenie i dezynfekcja filtrów oraz oczywiście badania wody przed otwarciem.

Harmonogram otwarcia kąpielisk:

  • ORW Bugla, ul. Żeliwna 26d: od 21 czerwca w godzinach 10.00-20.00;
  • ORW Rolna, ul. Nasypowa 65: weekendy 8-9 czerwca, 15-16 czerwca oraz codziennie od 21 czerwca do 18 sierpnia. Godziny otwarcia: Poniedziałek-czwartek 10.00-18.00, piątki i weekendy 10.00-19.00;
  • OS Gliwicka, ul. Gliwicka 214: od 1 lipca do 25 sierpnia w godzinach 10.00-18.00;
  • Camping 215, ul. Trzech Stawów 23: od 1 lipca do 1 września w godz. 10.00-18.00;
  • Kąpieliska otwarte, tj. Dolina Trzech Stawów, Starganiec oraz Morawa przy Stanicy: obsada ratownicza będzie zapewniona od 1 lipca do 1 września, w godzinach 10.00-18.00.

– Dodatkowo na kąpieliskach i basenach w Katowicach planujemy różnorodne imprezy i wydarzenia, w tym turnieje sportowe czy zajęcia aquafitness na świeżym powietrzu – zapewnia Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach. – Aby być na bieżąco, warto obserwować profil katowickiego MOSiR-u w serwisie Facebook, gdzie informacje o wydarzeniach będą publikowane – dodaje dyrektor. 

Taniej z Katowicką Kartą Mieszkańca

Posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca mogą korzystać z miejskich basenów „pod chmurką” w obniżonych cenach w stosunku do standardowych. To doskonała okazja, aby cieszyć się letnimi atrakcjami bez nadwyrężania domowego budżetu. Posiadacze KKM mogą liczyć na 50% zniżki od ceny wyjściowej dla ich grupy wiekowej. 

„Zachęcamy szczególnie do wygodnego zakupu biletu on-line. W ubiegłym roku na ORW Bugla sprzedaliśmy aż 33 111 biletów przez internet, z czego 13 901 to bilety dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca. Korzystanie z naszego systemu internetowego nie tylko oszczędza czas, ale także pozwala uniknąć kolejek przy kasach, co jest szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy nasze baseny cieszą się największą popularnością” – dodaje Daniel Muc.

Więcej informacji na temat Katowickiej Karty Mieszkańca można znaleźć na stronie: kkm.katowice.eu.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego w Dolinie Trzech Stawów

W najbliższy weekend (8-9 czerwca), jeśli dopisze pogoda, MOSiR Katowice otworzy wypożyczalnię sprzętu pływającego na Dolinie Trzech Stawów. Wypożyczalnia, która powraca na swoje pierwotne miejsce sprzed remontu terenu wokół stawu (przy autostradzie A4, dojście od strony Campingu 215/restauracji Stara Panderosa), będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 19:00 oraz w weekendy i dni wolne od 10:00 do 19:00. Cennik wypożyczalni sprzętu pływającego obejmuje szeroki wachlarz opcji, w tym kajaki dla dwóch osób, łodzie wiosłowe dla czterech osób, rowery wodne dla dwóch osób, łodzie elektryczne Chill-boat cane dla pięciu osób, łodzie elektryczne Chill-boat trio dla trzech osób oraz deski SUP dla jednej osoby. Sprzęt będzie wydawany do godziny 18:00.

„Wypożyczalnia jest doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zarówno dla mieszkańców Katowic, jak i turystów odwiedzających region. Dzięki różnorodności oferowanego sprzętu każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od preferencji i umiejętności. Zachęcamy do skorzystania z niej i cieszenia się urokami Doliny Trzech Stawów” – mówi Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiRu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.