GKS Katowice świętował pod Spodkiem / fot. InfoKatowice.pl
Reklama
GKS Katowice musi zmodernizować stadion przy ul. Bukowej, aby grać w Ekstraklasie. Drużynę czekają także szkolenia. Koszty na razie nie są znane, ale modernizacje są wymagane na potrzeby transmisji telewizyjnych.

GKS Katowice zagra w Estraklasie

Po 19 latach GKS Katowice ponownie zagra w Ekstraklasie. Kibice, piłkarze i samorządowcy świętowali ten fakt pod koniec maja na placu przed Spodkiem. Prezydent Katowic, Marcin Krupa, zapowiedział przeznaczenie 2 mln zł na nagrody w klubie.

Reklama

Żeby jednak otrzymać licencję na grę w Ekstraklasie, GKS Katowice musi przygotować się jeszcze od strony technicznej i merytorycznej.

Techniczna strona to kwestia modernizacji, które trzeba przeprowadzić na stadionie przy ul. Bukowej. Chodzi m.in. o podesty dla kamer i poprawę oświetlenia na potrzeby transmisji telewizyjnych.

„Wszystkie usprawnienia na stadionie będą robione tylko i wyłącznie pod kątem telewizji” – powiedział nam Michał Kajzerek, rzecznik GKS-u Katowice.

Potrzebne jest również przeprowadzenie szkolenia antydopingowego oraz ukończenie kursu UEFA przez trenera bramkarzy.

„Przed startem sezonu Ekstraklasy przyjdzie osoba odpowiedzialna za licencje z PZPN-u i wtedy ostatecznie wyrazi zgodę na rozgrywanie meczów przy Bukowej. Jesteśmy przekonani, że poradzimy sobie ze wszystkim i będziemy gotowi z modernizacjami na czas” – dodał Kajzerek.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.