foto: Jacek Waszut-Wójkowski
Reklama

Powstanie DTŚ w kierunku wschodnim „Konurbacja śląsko-zagłębiowska potrzebuje tej inwestycji” – zapowiada marszałek. 

4 czerwca o godz. 10.00 w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach odbędzie się spotkanie marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi z samorządowcami nt. DTŚ Wschód.

Reklama

„Zakorkowana autostrada A4, utrudnienia drogowe dla mieszkańców Zagłębia, czas stracony w korkach motywują do powrotu koncepcji budowy Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku wschodnim. Zaprosiłem samorządowców na spotkanie, aby do tego tematu ponownie zasiąść. Konurbacja śląsko-zagłębiowska potrzebuje tej inwestycji” – powiedział marszałek Wojciech Saługa.

Po spotkaniu samorządowcy mają poinformować o dalszych krokach w kwestii możliwej realizacji inwestycji. Budowa DTŚ Wschód jest tematem, który od lat pojawia się w gremiach samorządowców. W 2017 roku ustalono, że lider projektu – Jaworzno ma  przygotowywać niezbędną dokumentację. Wszyscy partnerzy, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, mają zaś szukać możliwego finansowania.

Wcześniej wnioski na budowę dwóch etapów DTŚ Wschód złożyło Jaworzno – jako ustalony przez partnerów: Mysłowice, Sosnowiec i Katowice lider całego przedsięwzięcia. W obu przypadkach zabrakło jednak oficjalnego potwierdzenia ustanowienia owego partnerstwa. Nie było zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) ani wniosku o jego przyznanie. Zabrakło analizy finansowej, analizy wrażliwości i ryzyka oraz dokumentacji projektowej. Tym samym wnioski nie przeszły oceny formalnej i wypadły z konkursu na II nabór w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 Działanie 6.1 drogownictwo.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.