Rafał Górak na spotkaniu z władzami miasta
foto: Infokatowice.pl
Reklama

Dziś rano w restauracji 27th Floor Prezydent Miasta spotkał się z piłkarzami i sztabem trenerskim GieKSy. Marcin Krupa zapowiedział, że przeznaczy 2 miliony złotych na premię za awans do ekstraklasy.

Podziękowania i obietnice

W wygłoszonym przemówieniu prezydent wrócił do początków swojej kadencji.

Reklama

„Pamiętam, jak w lipcu 2015 r. ogłosiłem, że będziemy budować wielosekcyjną GieKSę. Pamiętam, że nie wszyscy wierzyli w ten projekt, ale dziś na pewno pokazaliśmy, że się powiódł” – mówił Marcin Krupa. Prezydent podkreślał, że hokeiści i piłkarki co roku walczą o najwyższe trofea, a siatkarze od kilku sezonów grają w PlusLidze. „Na was najdłużej musieliśmy czekać, ale zdaję sobie sprawę, że w męskim futbolu o sukces jest zdecydowanie najciężej’ – zwrócił się do piłkarzy i trenerów obecnych na spotkaniu.

Marcin Krupa zaznaczył również, że miejsce spotkania nie zostało wybrane przypadkowo.

„27 piętro jest nie bez przyczyny miejscem, w którym się spotykamy. To jest jedna z najwyżej położonych restauracji nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Wy chcecie zdobywać najwyższe pozycje i dlatego warto, żebyście widzieli, jak nasze miasto wygląda ze szczytu. Kto wie, może GieKSa w końcu doczeka mistrza Polski. Chcę podkreślić, że to nie jest niezbędny warunek, ale mierzmy wysoko” – stwierdził prezydent Katowic.

2 mln zł na premie

Na zakończenie prezydent mówił o przyszłym wsparciu dla klubu.

„My jako miasto będziemy o was dbali, tego możecie być pewni. Może uda się też pozyskać coś od zewnętrznych sponsorów, bo dziś jest do tego dobry klimat i jest z kim rozmawiać dzięki dobrze wykonanej pracy przez piłkarzy” – zapewnił Krupa. Nie zapomniał także wspomnieć o premii przewidzianej za awans:

„Oczywiście, za ten sukces, za awans, należy się nagroda. Do tego, co zawodnicy mają w kontraktach, jeszcze trochę jako miasto dołożymy i łącznie przekażemy 2 miliony złotych. To jest podziękowanie za wasz wysiłek od właścicieli, czyli od nas wszystkich, bo wszyscy katowiczanie się na to składają” – podkreślił Marcin Krupa.

Prezes GieKSy Krzysztof Nowak dziękował swoim poprzednikom w klubie, a także cieszył się, że jego marzenie o awansie zostało spełnione.

„Jeden z przyjaciół zapytał mnie, co byś chciał na sześćdziesięciolecie klubu. Ja powiedziałem, że awans do ekstraklasy. W tamtym czasie wydawało się to niemożliwe, a jednak udało się dzięki wam” – mówił Krzysztof Nowak, prezes GKS-u Katowice.

Prezes zwrócił także uwagę na wysoką frekwencję na meczach GKS-u, co w ostatnich latach było dużym problemem.

„Na meczu z Wisłą Kraków było ponad 7 tysięcy kibiców, a gdyby mogło być 15 tysięcy, jestem pewny, że bez problemu sprzedalibyśmy bilety. Ci kibice i to miasto zasługują na ekstraklasę” – dodał.

Rafał Górak jest dumny

Krótkie przemówienie wygłosił także trener Rafał Górak.

„Jestem szalenie dumny i szczęśliwy, że udało nam się wywalczyć ekstraklasę dla Katowic. Przez te wszystkie lata miasta naokoło miały ekstraklasę i wszyscy pytali, dlaczego nie my. My mówiliśmy, że cierpliwością także do tego dojdziemy i w końcu się udało” – powiedział Rafał Górak.

Szkoleniowiec dziękował także władzom Katowic obecnym na spotkaniu i podkreślał, że dzięki wsparciu miasta zarówno on, jak i zawodnicy mogli skupić się na grze w piłkę.

„Chcę podziękować władzom, bo organizacja zawsze w naszym klubie stała na najwyższym poziomie. Zawodnicy zawsze wiedzieli, na co mogą liczyć i że to, co jest w kontrakcie, będzie respektowane. Zawsze graliśmy także na doskonale przygotowanym sprzęcie. Za to wam bardzo dziękujemy, bo dzięki temu zawsze mogliśmy się po prostu skupić na graniu” – powiedział trener.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.