Pociąg Kolei Śląskich / fot. Koleje Śląskie
Reklama

Dodatkowe pociągi i oferta specjalna dla pasażerów „W grupie raźniej” – to propozycja Kolei Śląskich na nadchodzący długi weekend 29 maja – 2 czerwca.  

„W grupie raźniej” to coś dla tych, którzy lubią podróżować w towarzystwie. Zasada jest prosta – jedna osoba kupuje bilet ważny przez 24 godziny w cenie 100 złotych i zabiera ze sobą trzy dodatkowe osoby we wspólną podróż Kolejami Śląskimi. Oferta obowiązuje na wszystkich trasach obsługiwanych przez regionalnego przewoźnika z wyłączeniem odcinka Chałupki – Bohumin. – Bilety w tej ofercie można kupować w przedsprzedaży, do czego gorąco zachęcamy” – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. 

Reklama

Dodatkowe połączenia do Wisły Koleje Śląskie zaplanowały też na długi weekend dodatkowe połączenia do Wisły, którą chętnie wybierają podróżni w dni wolne od pracy. Dodatkowa para pociągów będzie kursować na trasie Katowice – Wisła (Katowice 7:14 – Wisła 9:24, powrót: Wisła 19:34 – Katowice 21:19). Wzmocniona zostanie też komunikacja do tego beskidzkiego kurortu z Rybnika (Wisła 9:42 – Rybnik 11:08, powrót: Rybnik 11:54 – Wisła 13:21). 

Velo Cug dla rowerzystów 

Na tory wyjedzie też Velo Cug, czyli pociąg z 36 miejscami na rowery. Velo Cug powstał przede wszystkim z myślą o weekendowym połączeniu Katowice – Wisła Głębce, ale w wybranych godzinach będzie nim można podróżować także z Katowic do Raciborza, 

Zwardonia i Tychów oraz na linii Chałupki – Racibórz. Pasażerowie łatwo znajdą wszystkie połączenia obsługiwane przez Velo Cug w liniowym rozkładzie na stronie internetowej Kolei Śląskich www.kolejeslaskie.pl w zakładce „Liniowy Rozkład Jazdy”. 

Coraz częściej wybieramy kolej 

Ostatni długi majowy weekend pokazał, że turyści coraz częściej wybierają kolej jako środek transportu. Od środy 1 maja do niedzieli 5 maja relację z Katowic do Zwardonia wybrało prawie 28 tys. pasażerów. Do Wisły ze stolicy województwa śląskiego podróżowało ponad 14 tys. osób. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.