Strefa Kultury / fot. A. Maciaszczyk / InfoKatowice.pl
Reklama

Mieszkańcy Katowic i wszyscy zainteresowani najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed nauką, człowiekiem i światem mogą wziąć udział w ESOF2024 – międzynarodowej debacie, która odbędzie się w Katowicach od 12 do 15 czerwca 2024 roku. W tym roku Katowice zostały ogłoszone Europejskim Miastem Nauki.

„W tym roku Katowice są Europejskim Miastem Nauki. Wcześniej tytuł ten dzierżyły takie miasta jak Barcelona, Monachium, Manchester czy Kopenhaga. Jednym z przywilejów bycia Europejskim Miastem Nauki jest możliwość goszczenia EuroScience Open Forum, konferencji kluczowej dla rozwoju nauki na naszym kontynencie, na którą zjeżdżają przedstawiciele różnych środowisk naukowych z całej Europy” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. „Podobnie jak w przypadku wydarzeń związanych z Europejskim Miastem Nauki Katowice 2024 i organizacją 50 tygodni tematycznych, chcemy, by w konferencji aktywny udział brali również mieszkańcy naszego miasta, dlatego już teraz zachęcam do rejestracji w wydarzeniu” – dodaje prezydent.

Reklama

EuroScience Open Forum (ESOF) to konferencja organizowana co dwa lata w wybranym Europejskim Mieście Nauki, gromadząca najwybitniejszych badaczy z Europy i całego świata. Tegorocznym hasłem konferencji jest „Życie zmienia naukę”. Debata będzie się toczyć w sześciu głównych obszarach tematycznych: transformacja energetyczna, zrównoważone środowisko, tożsamość kulturowa i transformacje społeczne, przemiany w obrębie doskonałości naukowej, zdrowe społeczeństwo oraz transformacja cyfrowa.

ESOF2024 odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Program konferencji obejmuje dyskusje, prelekcje, warsztaty i wystawy, a oficjalny program został opublikowany 25 kwietnia.

Organizatorami ESOF2024 są miasto Katowice, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz sześć innych uczelni tworzących Konsorcjum Akademickie Katowice – Miasto Nauki 2024.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.