Kolej na zniżkę / fot. Koleje Śląskie
Reklama

Koleje Śląskie, wraz z podmiotami województwa śląskiego, prowadzą akcję promocyjną pod nazwą „Kolej na Zniżki”. Dzięki niej, pasażerowie korzystają z atrakcyjnych rabatów na wstęp do wybranych placówek kulturalnych i rozrywkowych – wystarczy przy wejściu okazać bilet jednorazowy na przejazd pociągiem.

Do grona instytucji objętych programem dołączyło Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Pasażerowie Kolei Śląskich, którzy odwiedzą to miejsce, będą mogli skorzystać z 50% zniżki na wstęp do 31.12.2024 roku.

Reklama

Muzeum mieści się w zrewitalizowanym budynku dawnej komendy Policji w Świętochłowicach, przy ulicy Wiktora Polaka 1. Jego projektantami byli Emil i Georg Zillmannowie, ci sami, którzy stworzyli unikatowe osiedle robotnicze na Nikiszowcu. Pasażerowie Kolei Śląskich, którzy odwiedzą Muzeum, obejrzą nowoczesną, multimedialną ekspozycję, rozmieszczoną na czterech kondygnacjach. Wystawa przenosi gości w podróż przez historię Powstań Śląskich.

Narrator, postać fikcyjna, oprowadza widzów prezentując główne postacie i wydarzenia, zarówno te związane z polem walki, jak i światem wielkiej polityki. Dodatkiem do wystawy są materiały tematyczne, prezentowane w salach w różnych formach, od plansz merytorycznych po interaktywne aplikacje i zabawy pogłębiające wiedzę, a także atrakcje niemultimedialne, takie jak zagadki czy możliwość odbicia odznaki powstańczej. Podczas tworzenia scenografii wykorzystano eksponaty z Muzeum Miejskiego w Świętochłowicach, co dodaje wystawie autentyczności.

Kolejną instytucją, która włączyła się do akcji „Kolej na Zniżki” jest Park Śląski.

Dzięki naszej współpracy posiadacze biletu Kolei Śląskich – w terminie od daty rozpoczęcia jego ważności do trzech dni roboczych od daty zakończenia jego ważności – upoważnieni są do zakupu biletu na przejazd Kolejką Elką ze zniżką w wysokości 5 zł od ceny biletu normalnego. Promocja obowiązuje do 12 grudnia 2024 roku.

Ważne: bilet Kolei Śląskich należy okazać pracownikowi obsługi Parku Śląskiego, który po jego weryfikacji aktywuje zniżkę w biletomacie, poprzez który dokonuje się zakupu na przejazd kolejką Elką.

Więcej informacji na temat zniżek w placówkach kulturalno-rozrywkowych na terenie województwa śląskiego można znaleźć na stronie internetowej Kolei Śląskich: https://www.kolejeslaskie.com/znizki/

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.