Wrak na ulicy w Katowicach / fot. Straż Miejska Katowice
Reklama

Straż miejska w Katowicach kontynuuje akcję usuwania porzuconych samochodów, które szpecą okolicę, zajmują miejsca parkingowe i zagrażają bezpieczeństwu. W tym roku odholowano już 35 aut z ulic takich jak Piastów, Tysiąclecia, Spokojna, Baildona, Osiedlowa, Szpitalna i innych.

Wraki szpecą miasto, są usuwane przez straż miejską

 Właściciele nieużytkowanych pojazdów powinni je wyrejestrować i poddać recyklingowi, ale nie zawsze to robią, licząc, że nikt się nimi nie zainteresuje. Mieszkańcy oraz strażnicy miejscy zgłaszają i monitorują takie wraki. W większości przypadków strażnikom udaje się dotrzeć do właścicieli i przekonać ich do usunięcia pojazdu. 

Reklama

Jeśli właściciele nie reagują na wezwania, strażnicy wystawiają dyspozycję usunięcia pojazdu z drogi publicznej, strefy zamieszkania lub strefy ruchu.

Wraki nie powinny zajmować miejsc parkingowych z kilku powodów:

  1. Bezpieczeństwo: Porzucone samochody mogą stanowić zagrożenie dla innych użytkowników dróg i pieszych. Wraki często są w złym stanie technicznym, mogą wyciekać z nich płyny, co stwarza ryzyko poślizgu lub pożaru.
  2. Estetyka i komfort: Porzucone pojazdy szpecą okolicę, wpływając negatywnie na estetykę przestrzeni publicznej. Ich obecność może obniżać komfort życia mieszkańców i pogarszać wizerunek danej okolicy.
  3. Ograniczenie dostępności miejsc parkingowych: Wraki zajmują cenne miejsca parkingowe, które mogłyby być wykorzystane przez sprawne pojazdy. W miastach, gdzie brakuje miejsc parkingowych, jest to szczególnie uciążliwe.
  4. Utrudnienie pracy służbom porządkowym: Porzucone samochody mogą utrudniać prace porządkowe i utrzymanie czystości, a także działania służb ratunkowych w sytuacjach awaryjnych.
  5. Przyciąganie wandalizmu i przestępczości: Wraki mogą przyciągać wandali i przestępców, co z kolei zwiększa ryzyko aktów wandalizmu i innych przestępstw w okolicy.
  6. Środowiskowe zagrożenie: Nieużywane pojazdy mogą stanowić zagrożenie dla środowiska, zwłaszcza jeśli zaczynają korodować lub wyciekać z nich niebezpieczne substancje chemiczne.
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.