Ulica Kościuszki / fot. KAW
Reklama

W Katowicach rozpoczynają się inwestycje drogowe, które obejmą modernizację ulicy Ficka w zabytkowym Nikiszowcu oraz remonty odcinków ulicy Kościuszki. Celem tych inwestycji jest poprawa infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa ruchu w kluczowych rejonach miasta.

Pierwsza z inwestycji ma dotyczyć Nikiszowca, a konkretnie ulicy Ficka. Czeka ją modernizacja, obejmująca przebudowę nawierzchni jezdni, chodników oraz wjazdów, na odcinku od ul. Giszowieckiej do ul. Garbarskiej. Inwestycja zostanie przeprowadzona zgodnie z warunkami wydanymi przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, dlatego nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z kostki kamiennej granitowej, ograniczonej krawężnikami kamiennymi. Z takiej kostki, choć w mniejszym rozmiarze, zrealizowane zostaną także wjazdy. Z kolei do realizacji chodników – podobnie jak na ul. Nałkowskiej czy pl. Wyzwolenia – wykorzystane zostaną płyty granitowe oraz kostka granitowa. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 75 dni kalendarzowych na przeprowadzenie prac.

Reklama

Dwie inwestycje w ciągu ul. Kościuszki 

Kolejny z przetargów dotyczy ul. Kościuszki, a konkretnie odcinku od FAMUR-u do ul. Kolejowej. Prace będą dotyczyć wymiany zniszczonej nawierzchni asfaltobetonowej na dwóch pasach ruchu na jezdni w kierunku centrum miasta z Mikołowa. Przewidywana powierzchnia jezdni, która zyska nową nawierzchnię, to 7 000 m2, a roboty mają być prowadzone z utrzymaniem ruchu i zawężeniem pasów. Ta inwestycja ma potrwać 30 dni kalendarzowych i być prowadzona w okresie wakacyjnym.  

Trwa także postępowanie przetargowe na inny odcinek ul. Kościuszki, od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Owsianą. Tam ma zostać wymieniona zniszczona nawierzchnia na dwóch pasach na obu jezdniach. 

„Planowane jest odnowienie nawierzchni na długości około 300 metrów bieżących w kierunku Mikołowa oraz około 200 metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Owsianą. Prace będą prowadzone przy zawężonych pasach, ale z utrzymaniem ruchu” – wyjaśnia Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.

Całkowita powierzchnia jezdni do remontu wynosi 6000 m². Planowany termin przetargu to koniec maja bieżącego roku, a czas realizacji prac wynosi 30 dni kalendarzowych.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.