Strażak / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Dzikie wysypisko paliło się w dwóch miejscach. Dym widać było w Katowicach. Do prawdopodobnie podpalenia doszło na ulicy Metalowców w Świętochłowicach. Dym widać było aż w Katowicach.

Paliły się śmieci w Świętochłowicach

Dzisiaj około godziny 10.00 Straż Pożarna w Świętochłowicach otrzymała zgłoszenie o pożarze, do którego miało dojść na terenie dawnych zakładów przy ulicy Metalowców. Paliły się śmieci. To rejon, w którym wyrzucane są odpady budowlane, gruzy, elementy z pojazdów, worki ze śmieciami. 

Reklama

„Nie stwierdziliśmy żadnych chemikaliów” – powiedział InfoKatowice.pl st. kpt. Rafał Binięda ze Straży Pożarnej w Świętochłowicach. 

Raczej podpalenie

„Na tym dzikim wysypisku paliło się w dwóch miejscach. W jednym miejscu pożar miał powierzchnię 10 mkw, w drugim miejscu miał powierzchnie 100 mkw. Te dwa miejsca były oddalone od siebie o około 100 metrów, co pozwala nam przypuszczać, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie” – mówi st. kpt. Rafał Binięda. 

Na terenie dzikiego wysypiska znajduje się jeden opuszczony budynek. Pożar został opanowany, sprawę prowadzi teraz policja. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.