Pożar autobusów / fot. PSP Bytom
Reklama

Spłonęły autobusy, które kursowały na zlecenie ZTM. Kursy mogą być odwoływane. Do pożaru doszło w niedzielę na terenie zajezdni przy ulicy Św. Elżbiety w Bytomiu. W sumie 10 autobusów spłonęło, kolejnych 8 uległo uszkodzeniu. 

„Po przybyciu na miejsce zdarzenia teren zabezpieczono i w wyniku  rozpoznania ustalono, że na terenie zajezdni pali się dziesięć autobusów. Na placu znajdowało się jeszcze kilkadziesiąt autobusów, brak osób poszkodowanych” – informuje Straż Pożarna w Bytomiu. „W celu uniknięcia rozprzestrzenienie się pożaru pracownicy znajdujący się na miejscu odjechali trzema autobusami. Ustalono że palą się autobusy z silnikami spalinowymi” – dodają strażacy. 

Reklama

Pożar ostatecznie ugaszono i przeszukano pogorzelisko. Nie było osób poszkodowanych. Pojazdy należały do firmy świadczącej usługi przewozowe na rzecz ZTM.

„W nocy z 12 na 13 maja na placu postojowym w Bytomiu doszło do pożaru nowych autobusów jednego z prywatnych przewoźników – firmy Pawelec. Spłonęło 10 pojazdów i 8 kolejnych zostało uszkodzonych. W związku z tym przewoźnik może mieć trudności w realizacji wszystkich zleconych mu przez ZTM połączeń.

Jako organizator komunikacji miejskiej – we współpracy z przewoźnikami – podejmujemy działania na rzecz zabezpieczenia realizacji połączeń, m.in. wykorzystywane są pojazdy rezerwowe innych firm przewozowych. Możliwe jest także przekazanie części zadań przewozowych innym przewoźnikom” – czytamy w komunikacie ZTM. 

Liniami, na których mogą dziś (13.05.24 r.) być odwoływane kursy, są 51, 86, 199, 230 i M21.

Przyczyny pożaru bada teraz policja pod nadzorem prokuratury. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.