Uniwersytet Śląski / fot. Erdem Yildiz
Reklama

UŚ rekrutuje na nowy kierunek. Uczą ekofeminizmu, queerowego podejścia do natury. Student zgłębi „płeć w perspektywie ekokrytycznej” oraz dowie się „co wiąże nawyki żywieniowe, polowania i męską dominację”. 

Uniwersytet Śląski rekrutuje na studia i jednym z kierunków są Interdyscyplinarne Studia Humanistyczne Nad Środowiskiem. Są to studia I stopnia, prowadzone wyłącznie stacjonarnie. 

Reklama

„Interdyscyplinarne studia humanistyczne nad środowiskiem to pierwsze studia w Polsce, które łączą poznawanie człowieka, przyrody i technologii. Chcemy zapewnić ci kluczowe kompetencje w zakresie tworzenia i przekazywania treści środowiskowych w kontekście wiedzy  humanistycznej. Środowisko rozumiemy szeroko i nie ograniczamy go do pojęcia środowiska naturalnego. Na studiach zgłębisz zagadnienia dotyczące ekologii, współzależności przyrody i człowieka, zmian klimatu, transformacji energetycznej, polityk równościowych, dekarbonizacji, najnowszych technologii” – opisuje UŚ. 

Student ma zapoznać się z historią relacji człowieka i przyrody, dowie się co aktualnie z takiej historii wynika: „i dlaczego powinniśmy te relacje uzdrowić”. Jak podaje UŚ na studiach: „zrozumiesz, dlaczego feminizm jest eko. Przekonasz się, że ochrona środowiska i sprawiedliwość społeczna idą w parze”.

Studia są skierowane m.in.: „dla tych, których niepokoi zgoda na przemoc, dyskryminacja mniejszości,  wzmacnianie stereotypów, płciowych, klasowych i rasowych;. „i dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, jak można wspólnie pracować nad zmianami: kulturowo-przyrodniczymi, techno-społecznymi, genderowo-równościowymi” oraz dla tych, których interesują „najnowsze technologie i ich wpływ na środowisko i społeczeństwo”.

Gdzie student takich studiów znajdzie prace? UŚ podaje m.in., że w firmach PR, działach IT związanych z problematyką klimatu, w parkach krajobrazowych, w dziennikarstwie czy w branżach kreatywnych. 

Pełen opis studiów znajdziecie tutaj. 

Reklama

10 KOMENTARZE

  1. Popatrzcie kto to sponsoruje. Zakladam ze fundacje typu sorros. W skrocie patrzac na program tego to wszystkie mozliwe agendy majace zmienic nasz swiat na taki jaki chca elity. Program zajec to 100% wytyczne wszystkich agend. Warto znac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.