Marcin Krupa na sesji Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Rozpoczyna się kolejny rozdział w rozwoju Katowic – zapowiedział Marcin Krupa. Prezydent i radni złożyli ślubowanie. Jest nowy przewodniczący Rady Miasta Katowice, został nim radny Koalicji Obywatelskiej. 

Rozpoczyna się kolejny rozdział w rozwoju Katowic – zapowiedział Marcin Krupa, prezydent miasta, zaraz po swoim zaprzysiężeniu na Urząd. Dzisiaj odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta Katowice. Radni oraz Prezydent Miasta złożyli ślubowanie. Wybrano też nowego Przewodniczącego Rady Miasta Katowice, został nim Łukasz Borkowski z Koalicji Obywatelskiej. Bliski współpracownik wiceprezydenta, Jarosława Makowskiego. Kontrkandydatem był Piotr Pierasz z PiS. Borkowski uzyskał 20 głosów na 26 możliwych.

Reklama

„Abraham Lincoln powiedział kiedyś: „to piękne kiedy można być dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniej kiedy, to miasto może być dumne z nas” – cytował Borkowski podkreślając, że liczy na owocną współpracę w tej kadencji. Na wiceprzewodniczących zgłoszono: Macieja Biskupskiego, Tomasza Maśnicę oraz Piotra Trząskiego.

Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

Nowa kadencja, nowe problemy?

Prezydent Marcin Krupa dziękował za oddane na niego głosy i zapowiedział kolejny rozdział w rozwoju Katowic. Sytuacja miasta jednak wcale nie musi być finansowo dobra. Na horyzoncie pojawiły się ciemne chmury. 

„Czeka nas prawdopodobnie zmiana ustawy o finansowaniu samorządów” – mówił Marcin Krupa, choć zaznaczył, że obecnie za wcześnie jest mówić, czy będzie to dobrze czy źle dla samorządów. Mówił również o szerokiej współpracy w katowickim samorządzie i rozwiązaniach ekologicznych, na które będzie stawiać miasto – chodzi m.in. o rozwój dróg rowerowych i zwiększenie ilości miejsc zielonych na terenie Katowic. Krupa wspomniał, że zgodnie z prawem to jest jego ostatnia kadencja, choć nieoficjalnie się mówi, że kadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów ma zostać zniesiona. 

Marcinowi Krupie gratulowała m.in. poseł KO, Ewa Kołodziej. Życzyła mu sukcesów. „Pana sukces, jest naszym sukcesem” – mówiła. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.