Anna Jedynak-Rykała / fot. Śląskie.pl
Reklama

Anna Jedynak-Rykała nie jest już wicemarszałkiem. Została radną w Sosnowcu. O zmianie, de facto 10 dni po jej dokonaniu poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. „Wszelkie decyzje, konsultacje, opinie, czy też oświadczenia woli lub inne oświadczenia wyrażone pisemnie lub ustnie w imieniu Województwa Śląskiego przez byłą Panią Wicemarszałek Województwa po tym terminie nie wywołują skutków prawnych” – podkreśla w komunikacie, rzecznik marszałka Sławomir Gruszka. 

Specjalny komunikat w tej sprawie opublikował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Wczoraj tj. 17 kwietnia. O tym, że była wicemarszałek została radną miała poinformować w urzędzie 15 kwietnia. Nowe przepisy nie pozwalają łączyć tych stanowisk. „Radnym się staje z dniem wyboru” – usłyszeliśmy od jednego z urzędników. 

Reklama

Pracownicy marszałka muszą informować urząd o wszelkich zmianach w swoim życiu zawodowym i mieć na nie zgodę. Np. jeżeli ktoś chce pracować jako wolontariusz, też musi mieć zgodę przełożonych. „W tym konkretnym przypadku nowe przepisy zabraniają łączenia stanowisk” – usłyszeliśmy w Urzędzie Marszałkowskim. 

Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał rzecznik marszałka:

„Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego informuje, że w związku z uzyskaniem przez Panią Annę Jedynak-Rykałę mandatu radnej Rady Miasta Sosnowiec z dniem 7 kwietnia br., tj. z dniem wyboru, przestała ona pełnić funkcję Wicemarszałka Województwa Śląskiego.

Wszelkie decyzje, konsultacje, opinie, czy też oświadczenia woli lub inne oświadczenia wyrażone pisemnie lub ustnie w imieniu Województwa Śląskiego przez byłą Panią Wicemarszałek Województwa Śląskiego po tym terminie nie wywołują skutków prawnych.

Departamenty Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, których prace nadzorowała do tej pory Wicemarszałek Anna Jedynak-Rykała, zostały przekazane do nadzorowania pozostałym członkom Zarządu Województwa Śląskiego” – napisał w specjalnym komunikacie Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.