/ fot. Policja
Reklama

Wrócił do Katowic na Święta. Szybko trafił do celi. Katowiccy policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który od trzech lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Najbliższe dwa lata spędzi za kratami. 

„Gdy do katowickiej komendy wpłynie list gończy, policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają wiele lat, gdyż poszukiwany stara się ukryć miejsce pobytu, w czym często pomagają mu najbliżsi i znajomi” – informuje policja. 

Reklama

Uciekinierzy często opuszczają kraj na wiele lat. Tak było w przypadku 36-latka, który, aby uniknąć kary pozbawienia wolności, w 2021 roku wyjechał do Holandii. 

„W tym roku postanowił jednak odwiedzić rodzinę w święta. Swoje odwiedziny rozpoczął od wizyt u znajomych i kolegów. Zatrzymany został właśnie w mieszkaniu jednego ze znajomych, który zaoferował mu nocleg, aby mógł uniknąć spotkania się z policjantami w miejscu zamieszkania jego rodziny. Zatrzymany poszukiwany był za kradzieże, włamania i niealimentację” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Mężczyzna został już osadzony w zakładzie penitencjarnym, gdzie spędzi najbliższe 2 lata.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.