Ścianka tenisowa w Dolinie Trzech Stawów / fot. KAW
Reklama

Budżet Obywatelski zmienia Katowice! Sprawdzamy jak. Do 8 kwietnia trwa nabór wniosków do tegorocznej, jedenastej już edycji BO. W ubiegłym roku, w Dolinie Trzech Stawów otwarto ściankę do tenisa. To efekt zaangażowania mieszkańców osiedla Paderewskiego.

Mieszkańcy osiedla Paderewskiego-Muchowca przegłosowali powstanie ścianki do tenisa. Tą zrealizowano na terenie Doliny Trzech Stawów, to niezwykle popularne miejsce do wypoczynku w Katowicach. 

Reklama

Ścianka stanęła przy stawie Łąka, na terenie dawnych kortów tenisowych. Wniosek o budowę ścianki uzyskał 832 głosy mieszkańców osiedla. Inwestycja kosztowała niemal 200 tys. zł. 

Ścianka o szerokości 8 metrów i wysokości 3 metry została wykonana z polimerobetonu, materiału, który dzięki zastąpieniu spoiwa cementowego żywicami syntetycznymi, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na ścieranie. Dodatkowo, na ściance zamontowany jest piłkochwyt o wysokości 1 metra, wykonany z ocynkowanej siatki stalowej, co zwiększa funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. 

Ścianka do tenisa znajduje się w pobliżu innej popularnej inwestycji realizowanej również z Budżetu Obywatelskiego – chodzi o Wodny Plac Zabaw. 

Jeszcze do 8 kwietnia można składać projekty do tegorocznej XI edycji BO. Więcej informacji na temat tego jak złożyć wniosek znajdziecie tutaj: bo.katowice.eu. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.