Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Katowicach - boisko / fot. ZSP nr 1
Reklama

Budżet Obywatelski zmienia Katowice! Sprawdzamy jak. Do 8 kwietnia trwa nabór wniosków do tegorocznej, jedenastej już edycji BO. Jakie pomysły zgłaszali mieszkańcy we wcześniejszych latach? Z Budżetu Obywatelskiego wyremontowano m.in. boisko przy szkole w dzielnicy Dąb. 

Z Budżetu Obywatelskiego wyremontowano boisko przy szkole przy ul. Sportowej 29 w Katowicach. Korzystają z niego uczniowie i przedszkolaki. Chodzi o boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Dębie. Z inwestycji wartej ponad 239 tys. zł korzysta przeszło 250 uczniów. 

Reklama

Obiekt jest dostępny dla uczniów w godzinach zajęć szkolnych jak i po szkole. Inwestycja zgłoszona do Budżetu Obywatelskiego została wykonana w 2022 roku. Boisko to jeden z kilku projektów realizowanych w ramach BO na terenie szkoły. Wszystkie znacząco poprawiły infrastrukturę wykorzystywaną przez uczniów. 

„Przez pół roku szkolnego zajęcia odbywają się na zewnątrz, jak tylko jest pogoda. W zasadzie nawet w listopadzie mamy jeszcze WF na zewnątrz” – mówi dyrektor ZSP nr w 1 w Katowicach, Witold Kwiecień. „Przedszkolaki korzystają też z tego boiska, w zasadzie bez ograniczeń. Oprócz tego, że mają swój ogródek, to widzę po prostu, że lubią mieć więcej terenu do biegania” – dodaje. 

Poza remontem głównego boiska w placówce realizowano także inne projekty z BO – m.in. wymianę i rozbudowę piłkochwytów przy głównym boisku do piłki ręcznej i zakup dwóch tablic interaktywnych, dzięki BO stworzono także boisko do mini piłki nożnej ze sztuczną trawą.  

Nabór wniosków do tegorocznej edycji BO trwa do 8 kwietnia, mieszkańcy mają w tym roku do dyspozycji pulę 22,6 mln zł. Wnioski można składać m.in. poprzez stronę bo.katowice.eu. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.