Decyzje dotyczące przyszłości hokeja zapadną w Katowicach Fot. D. CzaplaDecyzje dotyczące przyszłości hokeja zapadną w Katowicach / fot. D. Czapla
Reklama

W Katowicach odbywa się posiedzenie Zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. Potrwa do 27 marca. W Wilii Goldsteinów podejmowane będą decyzje dotyczące przyszłości światowego hokeja. 

„Jestem dumny z tego, że najważniejsze osoby w świecie hokejowym spotykają się właśnie w Katowicach, by omówić kwestie związane z rozwojem tej dyscypliny sportu. Mamy nadzieję, że obrady będą owocne i zapadną tu ważne decyzje, które pozytywnie wpłyną na rozwój hokeja” – dodał Jarosław Makowski, wiceprezydent Katowic.

Reklama

Podczas posiedzenia zostaną omówione strategiczne kwestie, takie jak budżet na nadchodzący sezon, plany zmian statutowych w IIHF, oraz przyszła struktura mistrzostw świata. Delegacja skoncentruje się również na promowaniu hokeja jako wiodącego sportu zimowego na świecie.

„Przede wszystkim chciałbym podziękować za ciepłe przyjęcie z jakim spotkaliśmy się Katowicach. Spotykamy się, by przedyskutować ważne kwestie i podjąć pewne decyzje. Przygotowujemy się do mistrzostw świata w Pradze i w Ostrawie, które są już za chwilę, ale myślimy też o Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się za dwa lata. Musimy przygotować wszystkie rundy kwalifikacyjne, w związku z czym przed nami sporo pracy organizacyjnej. Patrzymy też nieco dalej w przyszłość – rozważamy nowy format hokeja 3×3, stąd konieczność stworzenia zasad takich rozgrywek” – podkreślał w trakcie briefingu prasowego Luc Tardif, prezes IIHF.

Skład delegacji:

Luc Tardif – Prezes
Petr Briza – Senior Wiceprezes
Bob Nicholson – Wiceprezes
Henrik Bach Nielsen – Wiceprezes
Aivaz Omorkanov – Wiceprezes
Zsuzsanna Kolbenheyer – Członek Zarządu
Marta Zawadzka – Członek Zarządu
Franz Reindl – Członek Zarządu
Andrea Gios – Członek Zarządu
Heikki Hietanen – Członek Zarządu
Viesturs Koziols – Członek Zarządu
Anders Larsson – Członek Zarządu
Matti Nurminen – Sekretarz Generalny
Hannes Ederer – zastępca Sekretarza, dyr. departamentu eventów
Ashley Ehlert – zastępca Sekretarza, dyr. departamentu prawnego
Kim Pedersen – dyr. sportowy
Kalle Valiaho – dyr. ds. rozwoju hokeja
Stefan Grauwiler – dyrektor ds. IT
Chris Philipp – dyr. ds. marketingu
Gion Veraguth – dyr. finansowy

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.