Parking na ulicy Tylnej Mariackiej / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Parking na ulicy Tylnej Mariackiej stoi w dużej mierze pusty. Będzie częściowo wynajęty. Nie można powiedzieć, żeby urządzenia za 23 mln zł były dużym sukcesem, są za to samorządowym gadżetem, który teraz trzeba utrzymać. Dlatego miasto już prowadzi rozmowy, żeby częściowo go wynająć prywatnym biznesom, bo przy takich cenach za parkowanie nigdy nie zostanie w pełni wykorzystany. 

Parking nie jest oblegany, tego nie da się ukryć, a inwestycję można oceniać po efektach. Te na razie są mizerne. 

Reklama

„Od momentu uruchomienia parkingu automatycznego, średnio co miesiąc zaparkowanych jest tam około 2000 samochodów, w tym ok. 25% użytkowników korzysta z Katowickiej Karty Mieszkańca” – poinformował InfoKatowice.pl, Wojciech Grabarczyk z Katowickiej Agencji Wydawniczej. To oznacza, że dziennie parkuje tam około 66 pojazdów. Z tym, że doba ma 24h, a godzina postoju dla mieszkańca do koszt 6 zł, dla osoby bez Karty Mieszkańca to już 12 zł. 

Parking może pomieścić jednocześnie 240 pojazdów. 

Wynajmą nową inwestycję 

Już od dłuższego czasu ciągnie się sprawa parkowania pojazdów gości hotelu na ulicy Dworcowej, która formalnie jest deptakiem. To właśnie hotel ma być jednym z zainteresowanych podmiotów wynajęciem części parkingu. 

„W kwestii wynajęcia parkingu potencjalnemu prywatnemu podmiotowi, obecnie są przeprowadzane rozmowy. Po podpisaniu ewentualnych umów z pewnością udzielimy informacji na ten temat” – usłyszeliśmy w KAW. 

Tylko raz się zepsuł, raz też uszkodzono samochód 

Nowy parking tylko raz uległ usterce. Raz doszło też do uszkodzenia pojazdu. 

„Warto zaznaczyć, że od otwarcia obiektu odnotowano tylko jedną krótkotrwałą i drobną usterkę. Aktualnie pojawiło się jedno zdarzenie, w wyniku którego doszło do uszkodzenia pojazdu. Za to zdarzenie odpowiedzialny jest kierowca, który nie przestrzegał regulaminu korzystania z maszyny” – tłumaczy Wojciech Grabarczyk z KAW. 

Reklama

1 Komentarz

  1. Totalnie nie rozumiem dlaczego te miejsca parkingowe sa drozsze niz pozostale w zarzadzie miasta. Strefa to strefa, a kazde miejsce jest wykonane z pieniedzy publicznych, wiec wszystko wraca do tego samego wora. Usrednic cene i parking bedzie wykorzystywany, bo z tego powodu spoleczenstwo go zbudowalo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.