Samochód policyjny / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

109 mandatów nałożyła katowicka policja jednego dnia. Kogo i za co karano? Chodzi o akcję „Bezpieczny pieszy”, która odbywała się na terenie miasta, a ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

Po raz kolejny okazało się, że kierowcy nagminnie przekraczają prędkość w rejonie przejść dla pieszych, zdarzały się też przypadki nieustąpienia pierwszeństwa. 

Reklama

„Zatrzymano do kontroli i ukarano aż 108 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. 10 kierujących nie ustąpiło pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Niestety to wykroczenie, jak i wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy przekraczanie prędkości w ich rejonie – to najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem niechronionych użytkowników dróg, którzy są szczególnie narażeni na tragiczne konsekwencje” – informuje policja. 

W sumie mundurowi z drogówki ujawnili 120 wykroczeń popełnionych przez kierujących i 2 przez pieszych. Nałożyli 109 mandatów karnych, 11 osób pouczyli.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.