Pies Kodi / fot. KAS
Reklama

Pies wywąchał narkotyki na Katowice-Airport. Chodzi o przesyłkę, która została nadana w Stanach Zjednoczonych i miała trafić do obiorcy w Podbeskidziu. 

Funkcjonariusze z Katowickiego oddziału Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kontrolę przesyłek kurierskich na terenie sortowni w terminalu cargo lotniska Pyrzowice. Podczas akcji nieoceniony okazał się służbowy pies, Kodi, który wyczuł obecność narkotyków w jednej z paczek wysłanych z USA do odbiorcy z Podbeskidzia. Znaleziono w niej ponad kilogram suszu roślinnego, którego testy potwierdziły zawartość THC.

Reklama

Wobec podejrzeń o naruszenie Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przesyłka została zabezpieczona. Sprawę prowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach pod okiem Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach. 

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, iż import narkotyków, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej może skutkować surowymi konsekwencjami prawnymi, włączając grzywnę oraz kary pozbawienia wolności do 5 lat, a w przypadku znaczących ilości – nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.