Reklama

Miasto wprowadzi opłaty za korzystanie z miejskich toalet. Żeby nie były niszczone. Radni nad uchwałą w tej sprawie będą głosować na czwartkowej sesji Rady Miasta Katowice. Pytanie pozostaje, gdzie będą załatwiać się bezdomni, odpowiedź jest raczej prosta. 

Decyzję w sprawie wprowadzenia opłat za korzystanie z toalet radni chcą uchwałą przekazać Prezydentowi Miasta. To on będzie też ustalał wysokość opłat oraz sposób poboru pieniędzy od korzystających. 

Reklama

„Wprowadzenie systemu pobierania opłat zmniejszy ryzyko powstawania szkód spowodowanych przez użytkowników szaletu nieprzestrzegających obowiązujących norm społecznych” – czytamy w uchwale. 

Głosowanie w tej sprawie już jutro. Z tym, że jest to miecz obusieczny, pamiętamy sceny sprzed kilku lat, wtedy były osoby, które załatwiały się do Sztucznej Rawy, gdzie następnie kąpały się dzieci, traktujące fontannę jak brodzik. Obok powstała ostatecznie toaleta miejska. Ciągle natomiast z części bram w Centrum można wyczuć zapach moczu. Wprowadzenie opłat w toaletach miejskich raczej sytuacji nie poprawi.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.