fot. Śląskie.pl
Reklama

Miliony dla stowarzyszeń i organizacji z całego regionu. Symboliczne czeki wręczone na Stadionie Śląskim. Wsparto 64 organizacje kwotą 4 322 412 zł w zakresie kultury fizycznej oraz dwie jednostki WOPR kwotą 600 000 zł.

Województwo przyznało środki stowarzyszeniom i organizacjom z całego regionu tytułem upowszechniania kultury fizycznej oraz bezpieczeństwa publicznego

Reklama

„Ważne jest też miejsce, gdzie przekazujemy czeki – Stadion Śląski to kolebka regionalnego sportu, obiekt o szczególnym dla nas znaczeniu, na którym przez dekady kibice byli świadkami wydarzeń, które zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii. Przekazane dziś środki to pieniądze zawsze dobrze wydane. Trafiają na szkolenie młodzieży, zakup sprzętu, organizację szkoleń i obozów sportowych. Jestem przekonana, że w jakiejś mierze także dzięki temu wsparciu usłyszymy dużo dobrego o wychowankach klubów i stowarzyszeń sportowych. Trzymamy kciuki za ich przyszłe sukcesy. Zaś sport także szlifuje intelekt” – podkreśliła wiceprzewodnicząca Sejmiku, Urszula Koszutska.
Środki przydzielono w ramach otwartego konkursu. Rozdysponowano je w takich obszarach jak: upowszechnianie kultury fizycznej, sportu akademickiego, szkolenia kadry wojewódzkiej młodzików, udziału w finałach mistrzostw Polski zawodników reprezentujących Województwo Śląskie oraz finałach ogólnopolskich olimpiad młodzieżowych, sporty lotnicze i motorowe oraz bezpieczeństwa publicznego, gdzie pieniądze zostaną przekazane do regionalnych oddziałów WOPR i GOPR.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.