Piłkarz GKS-u Katowice w walce o piłkę z piłkarzem Wisły Płock, którego trzyma za koszulkę

Choć katowiczanie wygrywali z Wisłą po rzucie karnym wykonanym przez Arkadiusza Jędrycha ostatecznie ulegli gospodarzom w Płocku 2:1.

W składzie GieKSy w porównaniu do ostatniego, zwycięskiego spotkania z Motorem Lublin nastąpiła jedna zmiana. Pauzującego za kartki Rogalę zastąpił Adrian Danek. Początek meczu to głównie gra w środku pola. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 11 min. katowiczanie. Co prawda w zamieszaniu w polu karnym Repka oddał strzał obok słupka, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką jednego z obrońców i po analizie z VAR-em wskazał na jedenastkę. Do piłki podobnie jak w pojedynku z Motorem podszedł Jędrych i pewnym strzałem umieścił ją w bramce. W 20 min. tuż przed linią szesnastu metrów został sfaulowany Bergier, ale strzał Shibaty z rzutu wolnego minimalnie przeleciał obok słupka. W końcówce pierwszej połowy śmielej zaatakowali gospodarze. W 39 min. groźnie na bramkę strzelał Hiszpański, został on jednak zablokowany przez obrońców. Trzy minuty później był już jednak remis. Do dobrego dośrodkowania wyskoczył Westermark i strzałem głową zaskoczył Kudłę. Do ostatniego gwizdka sędziego nic już się nie wydarzyło i po 45 minutach był remis 1:1.

W drugiej odsłonie obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek, jednakże Wisła czując się pewniej stwarzała większe zagrożenie pod bramką Kudły. Najbliżej objęcia prowadzenia płocczanie byli w 64 min., kiedy katowicki golkiper obronił strzał Hiszpańskiego oraz w 77 min., kiedy Vallo huknął z całej siły, ale tuż nad bramką Kudły. W doliczonym czasie gry gospodarze w końcu dopięli swego. W zamieszaniu po rzucie rożnym Hagling-Sangre skierował futbolówkę do siatki i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Wisła Płock – GKS Katowice 2:1 (1:1)

Bramki: Westermark (43), Sangre (90+1) – Jędrych (14 k.)

Wisła Płock: Kamiński – Lorenc (68. Gric), Janus (68. Szwoch), Vallo, Hiszpański, Jime (80. Laskowski), Gerbowski (87. Tomczyk), Jach, Sangre, Westermark (80. Lewadnowski), Szymański

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor, Repka, Danek, – Błąd (80. Marzec), Kozubal, Shibata (66. Aleman) – Bergier (80. Arak)