Zatrzymany 20-latek / fot. Policja
Reklama

Zatrzymano 20-latka podejrzanego o wywołanie dzisiejszego alarmu bombowego w Katowicach. Grozi mu więzienie. Sparaliżował ruch kolejowy praktycznie w całym regionie, pociągi przez kilka godzin nie mogły przejeżdżać przez katowicki dworzec. 

Kilka minut przed godziną 8.00 na telefon alarmowy 112 zadzwonił nieznany mężczyzna, który poinformował, że na katowickim dworcu kolejowym jest podłożona bomba. Zarządca obiektu podjął decyzje o ewakuacji pasażerów, zamknięciu dworca kolejowego i wstrzymania ruchu pociągów. 

Reklama

„Na miejsce zostali wysłani katowiccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy OPP Katowice. Na miejscu pracowali również policjanci grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego i przewodnicy psów z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Ruch pociągów został wstrzymany na ponad 2 godziny. Policjanci bardzo skrupulatnie sprawdzili cały dworzec kolejowy i perony” – informuje policja. Alarm okazał się fałszywy, przywrócono ruch pociągów. 

W międzyczasie policjanci pracowali nad ustaleniem tożsamości zgłaszającego. 

„Kilka minut temu mężczyzna został zatrzymany przez policjantów referatu ogniwa interwencyjnego katowickiej komendy. Jest to 20-letni mieszkaniec Torunia, który czasowo przebywa na terenie Katowic. Policjanci zabezpieczyli również jego telefon komórkowy” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

 Obecnie z zatrzymanym mężczyzną trwają czynności procesowe.

Przypominamy, że zgodnie z art. 224 a kodeksu karnego § 1 kto, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.