Marcin Krupa, przedstawiciele Forum Samorządowego i komitetu popracia / fot. mat. pras.
Reklama

Prezydent Katowic pokazał swój program wyborczy. Kto jest w jego komitecie poparcia? W weekend odbyła się konwencja wyborcza Forum Samorządowego i Marcin Krupa. Pojawiło się 150 gości – w tym kandydaci na radnych i przedstawiciele komitetu poparcia Marcina Krupy, to często osoby związane z miastem, organizatorzy wydarzeń kulturalnych, sportowych czy artyści. Marcin Krupa zapowiedział budowę dwóch dodatkowych basenów, 2000 mieszkań i m.in. rewitalizację parków w mieście. 

Konwencja rozpoczęła się od przedstawienia komitetu poparcia, do którego weszli m.in. była minister kultury oraz dyrektorka NOSPR Joanna Wnuk-Nazarowa, światowej sławy reżyser pochodzący z Koszutki Lech Majewski, reprezentujący konsorcjum uczelni rektor Uniwersytetu Śląskiego Ryszard Koziołek, były premier Jerzy Buzek, wokalista Artur Rojek, legenda kolarstwa Czesław Lang, czy Karolina Koch – trenerka żeńskiej drużyny GKS Katowice, mistrzyń Polski w piłce nożnej. Wielka pozytywna zmiana, która zachodzi w Katowicach oraz szanse na rozwój i samorealizację w mieście były motywami przewodnimi 4 przemówień osób popierających prezydenta.  

Reklama

„Z Katowic zrobiło się światowe miasto. Kiedy odwiedzili mnie Hans Zimmer czy John Malkovich byli zachwyceni Katowicami. Klimatem, kulturą, hotelami, barami i przede wszystkim ludźmi. Czuli się tu dobrze i bezpiecznie” – mówił Lech Majewski.

Wielką niespodzianką okazało się wieńczące przemowy osób popierających prezydenta i Forum, nagranie przesłane przez Vito Bambino, który także podzielił się osobistymi refleksjami na temat tego jak pozytywnie teraz postrzega Katowice, miasto z którego pochodzi, i które dziś dla artystów stwarza doskonałe możliwości rozwoju.  

Co w programie? 

Jednym z celów konwencji było zaprezentowanie programu z jakim Forum Samorządowe i Marcin Krupa idą do wyborów. W czasie spotkania zostały wskazane główne założenia oraz część konkretnych postulatów – reszta będzie przedstawiona na specjalnych dedykowanych programowi briefingach.

„Moi rodzice mówili mi, że słowa zawsze trzeba dotrzymywać. Sięgnijmy pamięcią o przynajmniej 5 lat do tyłu. Czy wyobrażamy sobie dziś Katowice bez basenów, bez szerokiego zaopatrzenia seniorów, czy bez zrewitalizowanej Warszawskiej? Czy wyobrażamy sobie dziś Katowice z Placem Dworcowym, który z ul. Dworcową był przejezdnym ciągiem?” – mówił Marcin Krupa, nawiązując do ostatniej transformacji. 

Zgodnie z zapowiedzią prezydenta w najbliższej kadencji w mieście mają powstać dwa dodatkowe baseny, które wyczerpią zapotrzebowanie na takie obiekty pozwalając dotrzeć do pływalni, w krótkim czasie wszystkim mieszkańcom miasta. Prezydent Krupa zapowiada także rewitalizację 3 parków, Kościuszki, Murckowskiego oraz placu Andrzeja. W najbliższej kadencji ma powstać w Katowicach 57 km dróg rowerowych ale także 2700 miejsc parkingowych w 40 lokalizacjach. W Katowicach ma zostać założonych także 50 parków kieszonkowych, wybudowanych 2000 mieszkań a 500 przejść dla pieszych zostanie doświetlonych. Co ważne to nie wszystkie zapowiedzi prezydenta i Forum Samorządowego. Kolejne punkty programu mają być ogłaszane w kolejnych tygodniach. 

List do Rady Miasta Katowice 

Na konwencji zostali także zaprezentowani kandydaci do Rady Miasta. Forum Samorządowe i Marcin Krupa ma już zapełnione wszystkie miejsca na listach kandydatów. Poza obecnymi radnymi w wyścigu po mandaty weźmie udział wielu przedstawicieli rad dzielnic, przedstawiciele organizacji pozarządowych i działacze społeczni.

„Mamy świetną drużynę reprezentującą szerokie spektrum mieszkańców miasta, złożone z działaczy społecznych. To nie drużyna Forum Samorządowego ale drużyna całych Katowic” – podsumowywał prezydent.  

Reklama

1 Komentarz

  1. Ja sobie wyobrażam Katowice jako postępowe miasto ale w równowadze z naturą. Czy każda wolna przestrzeń musi zostać zurbanizowana i zaklejona przez deweloperów? Potrzebujemy zielonej przestrzeni, nie tylko zurbanizowanych parków, którymi się pan prezydent tak szczyci. To miasto niedługo się udusi. I te idiotyczne inwestycje typu połączenie kolejowe przez Ochojec… Z pewnością na pana Marcina nie zagłosuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.