Reklama

Miasto porozumiało się ze Szkołą w Chmurze. Nie będzie wykreślona z rejestru szkół. W czwartek odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta Katowice, w którym brał wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula i przedstawiciele Szkoły w Chmurze.

Miasto następnie wydało komunikat w tej sprawie. 

Reklama

„Mając na uwadze dobro, zarówno uczniów szkół, jak i ich rodziców oraz opiekunów prawnych, w związku z faktem dostarczenia dokumentacji zapewniającej ciągłość pracy przez Szkołę w Chmurze, miasto zdecydowało o odwołaniu decyzji o wykreśleniu z ewidencji placówek Szkoły w Chmurze. Miasto Katowice oraz Szkoła w Chmurze stoją na wspólnym stanowisku, że należało zrobić wszystko by jak najszybciej rozwiązać problemy formalne związane z ewidencją szkół, by następnie móc wspólnie skoncentrować się na zmianach systemowych” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Katowice.

W trakcie spotkanie nie był obecny odpowiedzialny za edukację wiceprezydent Waldemar Bojarun. Przebywa na zwolnieniu lekarskim. To m.in. jego działania Szkoła w Chmurze określała jako przyczyny części swoich problemów formalnych.

Katowicka Szkoła w Chmurze ma około 6 tys. dzieci pod swoją opieką, głównie z południa Polski, również z Katowic. To model edukacji domowej, finansowany z subwencji oświatowej, przez co rodzice nie ponoszą opłat. Z tych pieniędzy szkoła zatrudnia nauczycieli, zapewnia terapie dzieciom organizuje egzaminy. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.