Reklama

Taksówkarz chciał przekupić policjantów w Katowicach. Grozi mu 10 lat więzienia. Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie ignorując sygnalizację świetlną. Później pogorszył swoją sytuację i to znacznie. 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali do kontroli kierującego taksówką, który zlekceważył sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Damrota i Myśliwskiej i wjechał na nie, pomimo możliwości bezpiecznego zatrzymania się przed sygnalizacją i skrzyżowaniem. 

Reklama

„Mundurowi, którzy jechali tuż za nim zatrzymali pojazd i poinformowali kierującego o popełnionym wykroczeniu drogowym. Już na początku kontroli mężczyzna został poinformowany również, że czynności policyjne są nagrywane. Pomimo, że cała kontrola była rejestrowana przez kamery nasobne, w które wyposażeni są wszyscy policjanci katowickiej drogówki, taksówkarz wyjął pieniądze z portfela i zaoferował łapówkę policjantom, kładąc je na fotel w radiowozie” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. 

Za popełnione wykroczenie mężczyzna miał zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 15 pkt karnymi. 

Oferując policjantom gotówkę w wysokości 190 złotych, chciał uniknąć nałożenia na niego punktów karnych.

„70-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej jednostki. Podejrzanemu przedstawiono zarzut przekupstwa funkcjonariuszy, w celu odstąpienia przez nich od czynności prawnych. Za przestępstwo korupcyjne grozi mu kara do 10 lat więzienia” – dodaje rzecznik katowickiej policji. 

Mężczyzna odpowie również przed sądem za popełnione wykroczenie drogowe.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.