www.facebook.com/gddkia
Reklama

Dzisiaj ruszył remont na A4. Wymieniają nawierzchnię, między węzłami Murckowska w Katowicach i Brzęczkowice w Mysłowicach. 

Od dzisiaj tj. poniedziałku 12 lutego br., z powodu remontu jezdni w kierunku Krakowa, wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Od lipca wymieniana będzie nawierzchnia jezdni w  kierunku Katowic. Przez cały okres prowadzenia prac zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Reklama

W I etapie prac zmiany organizacji ruchu będą wprowadzone na jezdni do Krakowa, na odcinku ok. 4 km, od km 343 do km 347. Następnie od 27 marca br. remontowany odcinek zostanie wydłużony do 7 km, od km 341 do km 348. Na jezdni do Krakowa jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi pas będzie przejezdny. Na jezdni do Katowic czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas w kierunku Krakowa.

W lipcu prace remontowe przeniosą się na jezdnię do Katowic, gdzie jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic.

Obie jezdnie na tym odcinku A4 wyremontowane zostaną do końca listopada 2024 r.

„Efektem wymiany nawierzchni autostrady będzie zwiększenie jej trwałości i nośności oraz polepszenie jej właściwości przeciwpoślizgowych, a tym samym – zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników autostrady. Usprawnione zostanie również odwodnienie powierzchniowe” – informuje Stalexport. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.