Parkowe Herklekoty nawiązują do święta zakochanych / fot. Łukasz Dyguś Fotografia
Reklama

Dzisiaj Parkowe Hercklekoty w Katowicach. To nie jedyna impreza biegowa, która odbędzie się w mieście. Już po raz 10 odbędzie się w Katowicach walentynkowa impreza biegowa, Parkowe Hercklekoty. 

Organizatorami wydarzenia są MK Team Events oraz miasto Katowice, którzy zapraszają wszystkich zakochanych w bieganiu do wspólnego spędzenia czasu w aktywny sposób. Podczas wydarzenia miłośnicy biegu jak i nodric walking’u będą mieli do pokonania jeden z dwóch dystansów – 5 lub 10 km. Każda z tych tras będzie prowadziła przez urokliwe zakątki Doliny Trzech Stawów. Wyróżnieni zostaną zwycięzcy w kategoriach open, dodatkowo na każdym dystansie na statuetkę oraz nagrodę rzeczową będą mogli liczyć najszybsi mieszkańcy Katowic. 

Reklama

„Pamiętamy również o najmłodszych. 10 lutego odbędą się zawody biegowe dla dzieci, które zmierzą się z trasą na dystansie od 50 do 700 m. Dzieci, które wystartują w konkurencji „z rywalizacją”, będą miały okazję powalczyć o nagrody rzeczowe oraz statuetki. Na podium staną 24 osoby” – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji w Urzędzie Miasta Katowice.

X Parkowe Hercklekoty to pierwszy bieg wchodzący w skład cyklu Grand Prix MK Team 2024. Organizatorzy zachęcają do udziału i zbierania biegowych punktów przez cały rok. Więcej informacji można znaleźć na stronie: mkteamevents.pl. 

Bieg Fundacji „Śląskie Anioły”

Bieg Fundacji „Śląskie Anioły” odbędzie się 17 lutego. To jedno z wielu wydarzeń łączących bieganie z charytatywnym pomaganiem. Przebrani za anioły uczestnicy przebiegną przez Dolinę Trzech Stawów (start od strony lotniska Muchowiec), aby wesprzeć podopiecznych Fundacji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00. Konkurencje podzielone będą z uwzględnieniem wieku uczestników – dla dzieci i dorosłych oraz dystansu jaki będzie do pokonania na trasie. Dla dzieci, o godzinie 10.45 odbędzie się bieg na 200 m, a o godzinie 10.50 bieg na 400 m. Następnie o godzinie 11.00 rozpocznie się rywalizacja na dystansie 5 km. Poza bieganiem będzie można wziąć udział również w nordic walking’u, którego dystans także wyniesie 5 km, a start przewidziany jest na godzinę 11.05.

Część środków z opłat startowych zostanie przeznaczona na rzecz podopiecznych Fundacji „Śląskie Anioły”. Więcej o szczegółach imprezy oraz zapisach na profilu facebookowym Fundacji.

Przed nami również Dzikie Ultra. W biegu będzie można wziąć udział 24 lutego w Dolinie Trzech Stawów. To drugie z trzech zaplanowanych na początek roku spotkań biegowych – pierwsze w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyło się 27 stycznia, a trzecie zaplanowane jest na końcówkę marca.

„U nas nie ma profesjonalnego pomiaru czasu, nie ma też wypasionych nagród. Jest za to atmosfera luzu. Dzięki programowi Inicjatywa Lokalna Miasta Katowice na rok 2024 po raz pierwszy dysponujemy budżetem i prawdopodobnie dzięki temu będziemy mogli trochę dopieścić naszych uczestników. Podstawowe założenia Dzikiego Ultra pozostaną niezmienne. Ma to być przede wszystkim spotkanie ludzi kochających bieganie. Niekomercyjne, w niezbyt atrakcyjnej porze i niekomfortowe. W końcu, decydując się na udział w Dzikim, świadomie opuszczasz strefę komfortu” – mówią organizatorzy.

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji Dzikie Ultra można znaleźć na profilu facebookowym Dzikie Ultra.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.