Stadion Śląski / foto: materiały prasowe
Reklama

W piątek szykują się duże utrudnienia w Katowicach i Chorzowie. Będzie mecz na Stadionie Śląskim. Ruch Chorzów podejmie Legię Warszawa. 

Największe utrudnienia w ruchu wystąpią w Katowicach i Chorzowie między godzinami 16.00 a 20.00. Dlatego też wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

Reklama

W związku z rozgrywanym na Stadionie Śląskim meczem Ruchu Chorzów z Legią Warszawa, w godzinach od 16.00 do 20.00 spodziewamy się utrudnień w ruchu drogowym.

Katowice:

  • Największe utrudnienia w ruchu wystąpią w ciągu ulic Bocheńskiego, Brackiej, Złotej, Chorzowskiej oraz Gliwickiej.
  • Może wystąpić czasowe zamknięcie drogi na wysokości zjazdów z autostrady A4 w ulicę Bocheńskiego.
  • Wystąpią czasowe utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe z osiedla 1000-lecia od strony ulicy Wojska Polskiego.

Chorzów:

  • Może wystąpić czasowe zamknięcie zjazdu z DTŚ od strony Chorzowa, a ruch kierowany będzie na „estakadę” w kierunku centrum Katowic.
  • Wystąpią czasowe wstrzymania ruchu na ulicach w rejonie Dworca PKP Chorzów Batory, Armii Krajowej, Wita Stwosza, Racławickiej, Górniczej, Wojska Polskiego, Katowickiej.
  • W rejonie ulicy Parkowej – na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki – wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów w kierunku ulicy Kościuszki. Na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów, a zmiana będzie obowiązywała od godziny 17.00 do czasu zakończenia imprezy.
  • W okolicy Rynku, ulicy Kościuszki i Parkowej wystąpią utrudnienia wynikające ze wstrzymania ruchu.

„Ponadto, w zależności od natężenia ruchu pieszych, może zapaść decyzja o całkowitym zamknęciu ulic Katowickiej w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do Parkowej, a także ulicy Chorzowskiej w Katowicach od przewiązki drogowej przy tak zwanej Karolince, do skrzyżowania ulic Katowickiej i Parkowej w Chorzowie. Na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów oraz poleceń wydawanych przez uprawnione osoby” – informuje katowicka policja. 

Organizator imprezy zaleca, by osoby, które nie mają kupionych biletów parkingowych nie przyjeżdżały swoimi samochodami w rejon stadionu. Korzystanie z komunikacji publicznej również będzie utrudnione.

Reklama

1 Komentarz

  1. Kibice Legii (ponad 4000 osób) zostaną wysadzeni na stacji w Załężu i przejdą pieszo Bracką/Chorzowską na Stadion, a po meczu wrócą tą samą trasą, więc po 23 godzinie również będą duże utrudnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.