W ostatnim spotkaniu finału Pucharu Kontynentalnego GieKSa przegrała ze zwycięzcą całego turnieju Nomadem Astana 1:3.

Nomad już przed dzisiejszym meczem zapewnił sobie zwycięstwo w całym turnieju. Kazachowie grali więc bez takiej agresji jak w poprzednich pojedynkach, dzięki czemu katowiczanie mieli dużo więcej miejsca na lodzie i dyktowali warunki gry. Pomimo wielu wyśmienitych okazji GieKSa długo nie potrafiła jednak pokonać świetnie dzisiaj dysponowanego Amirbekova. Ataki Trójkolorowych przyniosły w końcu efekt w 36 min., kiedy drogę do siatki znalazł Cook. Podopieczni trenera Jacka Płachty długo się jednak z prowadzenia nie cieszyli, bo już dwie minuty później Kazachowie przeprowadzili szybko kontratak i doprowadzili do remisu.

Trzecia tercja rozpoczęła się da GieKSy bardzo źle, bo już w 17 sekundzie rywale wykorzystali grę w przewadze i po raz drugi zaskoczyli stojącego dzisiaj w bramce Kielera. Katowiczanie próbowali wyrównać, ale to Nomad był bliższy strzelenia kolejnych bramek. W 50 min. po jednym ze strzałów krążek trafił co prawda w poprzeczkę, ale cztery minuty później, kiedy na ławce kar przebywał Kruczek, Gatiyatov strzelił trzecią bramkę. Mistrzowie Polski próbowali odwrócić losy spotkania do samego końca, ale pomimo wycofania bramkarza nie udało im się ponownie skierować gumy do siatki. Ostatecznie mecz skończył się więc porażką katowiczan 1:3. O tym, czy GieKSie uda się, podobnie jak przed kilku laty w Belfaście, zdobyć w finale trzecie miejsce, zadecyduje wieczorny pojedynek pomiędzy Cardiff Devils i Herning Blue Fox.

GKS Katowice – Nomad Astana 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Bramki: Cook – Musorov, Boiko, Gatiyatov

Nomad: Amirbekov (Boryakin) – Gaitamirov, Butenko, Boiko, Borissevich, Rakhmanov – Korolyov, Dikhanbek, Musorov, Shulga, Gatiyatov – Nikitin, Tsaryov, Alexandrov, Guseinov, Tsybin – Kasenov, Kengesbay, Kaiyrzhan, Magnisbayev, Makeyev.

GKS Katowice: Kieler (Murray) – Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Marklund – Koponen, Varttinen, Iisakka, Monto, Olsson – Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Hitosato – Maciaś, Lebek, Bepierszcz, Smal, Michalski.