Bartosz Fraszko i Grzegorz Pasiut cieszą z bramki

Dzisiaj w Cardiff rozpoczął się Turniej Finałowy Pucharu Kontynentalnego. GKS po bardzo emocjonującym i dramatycznym spotkaniu pokonał Herning Blue Fox, chociaż przegrywał 1:3. Znakomicie spisał się bramkarz reprezentacji Polski John Murray, który nie dał się zaskoczyć podczas rzutów karnych i ostatecznie katowiczanie zwyciężyli 5:4 w karnych. W sobotę mistrzowie Polski zmierzą się z Cardiff Devils, a w niedzielę na zakończenie turnieju z kazachskim Nomad Astana.

Przypomnijmy, że w połowie listopada GieKSa świetnie wypadła w półfinale Pucharu Kontynentalnego we włoskim Cortina d’Ampezzo. Trójkolorowi zajęli pierwsze miejsce, przegrywając tylko jeden mecz, z Herning Blue Fox 2:3 po dogrywce.

Dzisiaj lider TAURON Hokej Ligi ponownie zmierzył się z duńskim zespołem i znowu był to bardzo wyrównany mecz, ale tym razem zakończony happy endem. W 6. min Shigei Hitosato uradował liczną i bardzo głośną grupę kibiców GKS. Pod koniec pierwszej tercji Morten Poulsen w ciągu 11 sekund dwukrotnie trafił do siatki! W drugiej tercji Duńczycy podwyższy na 3:1, ale odpowiedź polskiej drużyny była szybka. Tym razem gola strzelił Jakub Wanacki.

W trzeciej tercji kibice oglądali cios za cios. W 42. min stan meczu wyrównał na 3:3 Hampus Olsson. Następnie ekipa z Herning wyszła na prowadzenie 4:3, ale 30 sekund później Benjamin Sokay strzelił gola. Po 60. minutach było 4:4. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w karnych popis dał John Murray, który obronił cztery strzały. Krążek do siatki wpakowali za to Bartosz Fraszko i Ben Sokay. GieKSa wygrała 5:4!

Już jutro o godz. 20 podopieczni trenera Jacka Płachty zmierzą się z Cardiff Devils, a w niedzielę na zakończenie turnieju z Nomad Astana. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.

GKS Katowice – Herning Blue Fox 5:4 w karnych (1:2, 1:1, 2:1, d. 0:0, k. 2:0)

Bramki: Hitosato 6, Wanacki 25, Olsson 42, Sokay 50, Fraszko 65 – Poulsen (dwie bramki w 20 min), Cubars 23, Bau 50.

GKS Katowice: Murray (Kieler) – Kruczek, Delmas, Fraszko, Pasiut, Marklund – Koponen, Varttinen, Olsson, Monto, Iisakka – Cook, Wanacki, Lehtimaki, Sokay, Hitosato – Maciaś, Lebek, Bepierszcz, Smal, Michalski.

Herning Blue Fox: Andersen (Carruth) – Hansson, Englund, Poulsen, Derzins, Bau – Suistio, Cibulkis, Thornberg, Thompson, From – Boll, Mieritz, Cubars, Schleicher, Carlsen – Jessen, Braendgard, Eskildsen, Lund, Bang.