Samochody w Katowicach / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analizy (KISMiA) policzył ile samochodów wjeżdża do Katowic przed i po wprowadzeniu nowej strefy płatnego parkowania. Spadek jest drastyczny, według danych przekazanych przez miasto. 

Od 1 grudnia 2023 wprowadzono nową politykę parkingową, która podzieliła miasto na Sródmiejską Strefę Płatnego Parkowania i Strefę Płatnego Parkowania. Cel był jeden – przegonić samochody z centrum. Udało się. 

Reklama

„Skutkowało wyraźnym wzrostem dostępności miejsc postojowych na terenach objętych Strefami. Odnotowano również zmniejszoną ilość pojazdów wjeżdżających zarówno do Miasta, jak i jego Śródmieścia” – informuje katowicki magistrat.

Z danych zgromadzonych przez Katowicki Inteligentny System Monitoringu i Analiz (KISMIA) wynika, że o ile w dniu 24 listopada 2023 roku do Katowic wjechało ok. 126 tys. pojazdów, to po wprowadzeniu zmian ilości te spadły: w dniu 2 grudnia 2023 roku było to ok. 64 tys. pojazdów, a w dniu 11 grudnia – ok. 72,5 tys. pojazdów. 

W tych samych dniach do Śródmieścia Miasta wjechało odpowiednio: 24 listopada – ok. 100 tys. pojazdów, 2 grudnia – ok. 53 tys. pojazdów, a 11 grudnia – ok. 66 tys, pojazdów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.