Skradziony samochód / fot. Print screen / Facebook
Reklama

Ktoś ukradł ciężarówkę z napisem „Konstytucja” w Katowicach. Popełnił kilka przestępstw i oddał prawie na miejsce. Właściciel twierdzi, że ujął złodziei wraz z synem, z tym, że policja nie potwierdza tego. O co chodzi i jak wyglądał ten swoisty „Tour de Konstytucja” z kilkoma przestępstwami w tle.  

Zaczęło się w nocy około godziny 02.30. Policja została powiadomiona o kradzieży pojazdu z naczepą, na którym napisane było „Konstytucja”. 

Reklama

„Pojazd zaparkowany był na terenie firmy, niedaleko kopalni Wujek. Brama wjazdowa na parking była otwarta, skradziony samochód był otwarty, kluczyki z pojazdu wraz z dokumentami znajdowały się w samochodzie” – powiedziała InfoKatowice.pl Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. 

Po godzinie 5.00 nad ranem pojawiła się informacja, że pojazd zatankował paliwo na stacji w Myszkowie i odjechał nie płacąc. „Następnie samochód ten uczestniczył w kolizji pod Częstochową i odjechał z miejsca zdarzenia” – usłyszeliśmy na policji. Z tym, że policja później skorygowała informację, do kolizji doszło w Katowicach na al. Roździeńskiego. 

O godzinie 13.00 stało się coś co można nazwać noworocznym cudem. Samochód się odnalazł, około 500 metrów od miejsca kradzieży. 

Kto, co i jak? 

Policja teraz wyjaśnia, kto ukradł samochód, śledczych zastanawia też kto zostawia kluczyki i dokumenty w otwartym pojeździe. „Kto tankował, kto doprowadził do kolizji” – to m.in. na te pytania będą starali się odpowiedzieć śledczy. 

Zabezpieczono m.in. monitoring ze stacji paliw. 

„Najukochansze odzyskane !!! Dziękuję i kłaniam się wszystkim wszystkim zaangazowanym w pomoc .Odwdzięczę się ,jestem wzruszony.DZIĘKUJĘ.  Złodziei ujęliśmy z synem i już w rękach policji.Akcja dynamiczna jak z filmu” – napisał pan Stanisław w mediach społecznościowych. To on informował o kradzieży pojazdu i relacjonował przebieg poszukiwań. 

Z tym, że policja nie potwierdziła nam zatrzymania nikogo w sprawie, nikogo też ojciec z synem nie przekazywali mundurowym. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.