W pierwszym spotkaniu w 2024 r. GieKSa pokonała w Tychach miejscowy GKS 3:2.

Przez większą część pierwszej tercji na lodzie nie działo się wiele. Oba zespoły były skupione głównie na tym, żeby nie stracić gola i rzadko stwarzały zagrożenie pod bramką rywala. W końcówce sędziowie najpierw odgwizdali karę dla Varttinena, a niewiele później dołączył do niego Cook. Tyszanie tej okazji nie zmarnowali i po trafieniu Marca wyszli na prowadzenie.

W drugiej tercji kibice zobaczyli zupełnie inne widowisko. Tym razem hokeiści obu drużyn od początku rzucili się do ataku i pod bramką Murraya i Fucika raz za razem było gorąco. W 25 min. Fraszko przekierował krążek po strzale Pasiuta i doprowadził do wyrównania. Dwie minuty później Mistrzowie Polski podczas gry w przewadze wyszli na prowadzenie, a strzelcem gola został Pasiut, który popisał się kolejnym precyzyjnym strzałem. Kilkadziesiąt sekund później odpowiedzieli gospodarze, a katowicki golkiper musiał wyciągać gumę z siatki po uderzeniu na pustą bramkę Gościńskiego. W 33 min. znów jednak GieKSa mogła cieszyć się z prowadzenia. Tym razem strzał w kierunku bramki oddał Koponen, a przekierował go Sokay, który zmylił Fucika.

W trzeciej odsłonie było dużo nerwów i zawodnicy obu drużyn wielokrotnie próbowali wzajemnych przepychanek czy pięściarskich pojedynków. Na 2,5 minuty przed końcem szukające wyrównującego gola Tychy zdecydowały się wycofać bramkarza. Podopieczni trenera Jacka Płachty zagrali jednak skutecznie w obronie i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, wygrywając ostatecznie całe spotkanie 3:2.

GKS Tychy – GKS Katowice 2:3 (1:0; 1:3; 0:0)

Bramki: Marzec, Gościński – Fraszko, Pasiut, Sokay

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) – Jaśkiewicz, Kaskinen, Korenchuk, Komorski, Łyszczarczyk – Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Rac, Bukowski – Bryk, Nilsson, Gościński, Turkin, Padakin – Krzyżek, Bizacki, Ubowski, Galant, Marzec.

GKS Katowice: Murray (Kieler) – Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato – Wanacki, Cook, Olsson, Sokay, Marklund – Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.