Wigilia w MCK / fot. Fundacja Wolne Miejsce
Reklama

Dzisiaj, 24 grudnia, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się Metropolitalna Wigilia dla Samotnych. Jest to inicjatywa organizowana przez GZM oraz Fundację Wolne Miejsce, znaną z prowadzenia sklepu społecznego w Tychach. Wydarzenie jest otwarte dla osób samotnych lub znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Uczestnicy mają szansę zasiąść przy wigilijnym stole, podzielić się opłatkiem, porozmawiać z innymi i poczuć świąteczny nastrój.

W programie przewidziano tradycyjne potrawy wigilijne, takie jak barszcz z uszkami, karp, pierogi z kapustą i grzybami, kapusta z grochem, różne sałatki, ciasta i inne słodkości. Dodatkowo, zaplanowano wspólne śpiewanie kolęd.

Reklama

„Fundacja Wolne Miejsce, w tym roku ponownie jak od ponad 20 lat, zorganizuje Największą Wigilię dla Samotnych w Polsce. Dokładnie w dniu Wigilii, wraz z wolontariuszami fundacji zasiądziemy do świątecznych stołów z tysiącami osób, które bez nas zostałyby samotne i opuszczone w ten wyjątkowy wieczór roku. 24 grudnia otworzymy drzwi Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach i ugościmy przybyłych przy wtórze pastorałek i kolęd. Zasiądziemy wspólnie przy pięknie nakrytych stołach z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi i podarujemy to, co najcenniejsze, czyli naszą obecność” – powiedział Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejskie. 

Organizatorzy spodziewają się około 4 tysięcy gości.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.