/ fot. Straż Graniczna
Reklama

Norweg awanturował się na Katowice-Airport, był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Zaatakował funkcjonariusza straży granicznej. Mężczyzna został obezwładniony i grożą mu teraz 3 lata więzienia. Wcześniej przez swoje zachowanie nie został wpuszczony do samolotu. 

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Katowicach zauważyli w strefie ogólnodostępnej lotniska mężczyznę, który gwałtownie wymachiwał rękami i był bardzo pobudzony. Mężczyzna znajdował się w towarzystwie pracownika lotniska. 

Reklama

„Mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa pracownika oraz utrzymanie porządku publicznego funkcjonariusze natychmiast udali się w kierunku obu mężczyzn. Na miejscu pracownik portu poinformował, że mężczyzna stojący razem z nim to pasażer, obywatel Norwegii, który ze względu na jego stan psychofizyczny oraz ordynarne zachowanie wobec obsługi naziemnej nie został dopuszczony do lotu na Maderę. Podczas dalszej rozmowy cudzoziemiec zaczął krzyczeć, prowadząc z samym sobą ożywiony monolog, zwracając tym samym uwagę osób postronnych” – informuje Śląska Straż Graniczna. „Zaczął po angielsku wykrzykiwać słowa powszechnie uznane za obelżywe, oraz pokazywać funkcjonariuszom gest wyciągniętego środkowego palca. Krzycząc kopnął jednego z mundurowych w okolice biodra. Wtedy został przez funkcjonariuszy obezwładniony i zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Jednak nawet to nie uspokoiło 31-latka, który wciąż zachowywał się agresywnie” – dodają pogranicznicy. 

Cudzoziemiec został przewieziony do pomieszczeń służbowych SG, w celu przeprowadzenia dalszych czynności. W wyniku badań lekarskich przeprowadzonych następnie w szpitalu MSW w Katowicach stwierdzono w jego organizmie  obecność THC (substancja psychoaktywna występująca w marihuanie), BDZ (benzodiazepiny – substancje z grupy leków o działaniu przeciwlękowym, uspokajającym, nasennym)  oraz poziom alkoholu 1,92 promila. 

Zatrzymanego osadzono w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w Bytomiu. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grożą nawet 3 lata więzienia. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.