Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W Katowicach chcą fotoradaru na ulicy Gliwickiej. Bo kierowcy szaleją w nocy. Interpelacja w tej sprawie trafiła do prezydenta Katowic. 

Radni KO – Magdalena Wieczorek, Jarosław Makowski i Patryk Białas zwrócili się do władz Katowic o montaż fotoradaru na wysokości ulicy Gliwickiej w Katowicach. 

Reklama

„Niniejszą interpelację składamy na wniosek mieszkańców dzielnicy Załęże i Kolonii Mościckiego, Na tej ulicy często przekraczana jest dozwolony limit prędkości przez kierowców pojazdów drogowych przejeżdżających przez ulicę Gliwicką w trakcie godzin nocnych. Wymienione zachowania stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców, jednocześnie generując uciążliwy dla mieszkańców hałas” – napisali radni w interpelacji do prezydenta. „Zamontowanie Fotoradaru mierzącego prędkość drogową na ulicy Gliwickiej umożliwi poprawę bezpieczeństwa dla uczestników ruchu oraz mieszkańców, jednocześnie redukując problem hałasu w godzinach nocnych” – dodają rajcy. 

Miasto teraz czeka na stanowiska Komendanta Straży Miejskiej w Katowicach i Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach. 

„Po uzyskaniu informacji, niezwłocznie zostanie udzielona odpowiedź” – poinformowali urzędnicy. O rozwoju sprawy będziemy informować. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.