Samochody policyjne / fot. Policja
Reklama

Katowicka policja dostała nowe radiowozy. Z napędem hybrydowym. W sumie 32 nowe radiowozy trafiły do policjantów, wszystkie z napędem hybrydowym marki Suzuki S-Cross. 4 z nich trafiły do katowickiej komendy. 

„Koszt zakupu jednego oznakowanego radiowozu to ponad 180 tysięcy złotych. Aby zapewnić bezpieczeństwo, a także komfort w codziennej służbie, samochody wyposażone są m.in. w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację i kamerę cofania. Nowoczesne pojazdy napędza silnik hybrydowy o pojemności 1500 cm3. Wszystkie auta są gotowe, aby wyjechać do służby” – informuje katowicka policja.

Reklama

Posiadają już nowe oznakowanie, radiostacje i sygnały uprzywilejowania. Każdy z pojazdów wyposażony został również w dwa komplety kół – letnie i zimowe.

Samochody policyjne / fot. Policja

Zakupione 32 radiowozy zostały przekazane do 20 komend miejskich i powiatowych Policji województwa śląskiego. Aż 4 z nich trafiły do katowickich policjantów.

Kluczyki do nowych radiowozów przekazano komendantom jednostek, do których zostały one przydzielone.

Samochody służbowe dla Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zostały zakupione ze środków Urzędu Miasta w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Policji. Radiowozy zastąpią wysłużone już pojazdy, które do tej pory użytkowali policjanci.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.