Mikołajowy tramwaj / fot. Tramwaje Śląskie
Reklama

Dzisiaj w Katowicach można spotkać Mikołaja na przystanku tramwajowym. Jak co roku, także i dzisiaj – 6 grudnia – będzie można natrafić na specjalny tramwaj z Mikołajem na terenie GZM. Tramwaj zawita też do Katowic. 

Tramwaje Śląskie S.A. postanowiły udostępnić Mikołajowi dwa tramwaje. 

Reklama

„Nie wiemy, jak Mikołaj to zrobi, ale zapewnił nas, że będzie wraz ze swoimi pomocnikami w obu tramwajach. Nie od dziś wiadomo, że Mikołaj potrafi takie rzeczy, więc nie dziwi nas, że pojawi się jednocześnie w obu naszych wyjątkowych mikołajowych tramwajach” – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. 

Tramwaje kursować będą pomiędzy wagonami liniowymi, zatrzymując się na wybranych przystankach. Nie będą one jednak zabierać pasażerów. 

„Na przystanku Mikołaj i jego pomocnicy będą wysiadać, by zanim nadjedzie kolejny tramwaj, rozdać upominki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia” – wyjaśnia Andrzej Zowada.

Jeden tramwaj wyruszy z zajezdni w Gliwicach i będzie kursował po terenie górnośląskiej części sieci tramwajowej. Drugi rozpocznie swoją trasę w zajezdni w Będzinie i będzie obsługiwał głównie zagłębiowską część sieci, choć w jednym z kursów zawita też do Katowic. 

Poniższa rozpiska przystanków, na których planowany jest postój mikołajowych tramwajów dostępna jest również na stronie www.tramwajeslaskie.eu.

Przystanki, na których zatrzyma się mikołajowy tramwaj w Zagłębiu:

  1. Pogoń Kościół 13:13 – 13:15
  2. Zagórze Rondo Jana Pawła II 13:32 – 13:45
  3. Sosnowiec Dworzec PKP 13:59-14:01
  4. Milowice Pętla 14:15 – 14:37
  5. Sosnowiec Wspólna 14:48 – 14:50
  6. Dańdówka Skrzyżowanie 15:03 – 15:13
  7. Sosnowiec Rondo Ludwik 15:18 – 15:20
  8. Sosnowiec Dworzec PKP 15:28 – 15:30
  9. Katowice plac Miarki 16:41 – 16:51
  10. Sosnowiec Piłsudskiego/Sobieskiego 17:20 – 17:22
  11. Będzin Koszelew 17:49 – 17:51
  12. Będzin Osiedle Zamkowe Pętla 18:08 – 18:10

Przystanki, na których zatrzyma się mikołajowy tramwaj na Śląsku:

  1. Bytom plac Sikorskiego 13:53-14:00 
  2. Chebzie Pawła (stanowisko linii 29) 14:20-14:37 
  3. Chorzów Batory Zajezdnia 15:33-15:50 
  4. Koszutka Słoneczna Pętla 16:17-16:25 
  5. Katowice plac Miarki 16:35-16:50 
  6. Chorzów Rynek 17:21-17:23 
  7. Świętochłowice Kościół 17:40-17:42 
  8. Bytom plac Sikorskiego 18:02-18:15
  9. Szombierki Kościół 18:23-18:25 
  10. Zabrze prof. Religi 18:50-19:00
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.