Jarmark na Nikiszu / fot. mat. pras.
Reklama

Wkrótce rusza Jarmark na Nikiszu. 3 dni i 180 wystawców. W dniach od 8-10 grudnia w katowickich Nikiszowcu po raz kolejny pojawi się jarmark, na który dowiezie bezpłatna komunikacja miejska. 

„W tym roku znajdziecie autentyczne rękodzieło, piękne przedmioty i jakościowe produkty – z regionu i innych części Polski. Świetne na prezent, ozdobne lub przydatne na co dzień. Na Jarmarku będą obecne znane marki śląskie i lokalni twórcy. Bogata oferta rękodzieła to także wyroby z całej Polski – z ceramiki, drewna, wełny, szkła. Znajdziecie też sporo produktów eko oraz specjalny świąteczny asortyment m.in. bożonarodzeniową florystykę, świece, pierniki, rękodzieło z bożonarodzeniowymi motywami. Podczas Jarmarku będzie oczywiście możliwość zjedzenia na miejscu. W ofercie m.in. kuchnia foodtruckowa, alpejska, kanapki, potrawy z grilla. Nie zabraknie oczywiście sznity z tustym i oscypków. Menu dopełniać będą lokalne restauracje” – zachęcają organizatorzy. 

Reklama

Łącznie na Jarmarku znajdzie się 180 wystawców, z czego 130 to rękodzielnicy.

Nowością jest winiarnia na Skwerze Zillmannów, której towarzyszyć będą świąteczne iluminacje oraz klimatyczna muzyka. Nie zabraknie też wspólnego kolędowania:

– w sobotę godz. 15.30 z Chórem Jubilate Deo, godz. 17.00 z Katovodą 

  • w niedzielę godz. 18.15 z Chórem Mieszanym „Ogniwo”. 

Tradycyjnie w niedzielę o godz. 14.00 wystąpi też Orkiestra Wieczorek, kierowana przez kapelmistrza Andrzeja Pisarzowskiego. Wszystkie muzyczne wydarzenia odbędą się na schodach przed wejściem do kościoła św. Anny.

Zdecydowanie największym jarmarkiem dzielnicowym, który już dawno swoim rozmachem i zainteresowaniem ze strony mieszkańców wyszedł poza granice swojej dzielnicy jest „Jarmark na Nikiszu”. W tym roku czeka nas 16. edycja tego jednego z najbardziej popularnych jarmarków w regionie, który przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą i klimatem. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Zachęcamy też do korzystania w jarmarkowy weekend z bezpłatnych linii autobusowych” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Bezpłatna komunikacja

Także w tym roku mieszkańcy będą mogli skorzystać specjalnych bezpłatnych, kursujących wahadłowo linii autobusowych. Jedna z nich jeździć będzie z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa do przystanku Janów-Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. 

Druga linia startować będzie przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (przy Al. Murckowskiej, gdzie można skorzystać z nieodpłatnego parkingu), a następnie przejedzie przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie również znajdują się nieodpłatnego miejsca) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer. 

W godzinach szczytu linie będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.