Wizualizacja osiedla przy al. Korfantego 179a / fot. PEKABEX S.A.
Reklama

Ponad 200 mieszkań powstanie przy al. Korfantego. 111 na ulicy Kosmicznej. Wszystkie zbuduje KTBS. W sumie inwestycje to koszt ponad 152 mln zł, wynika z danych przekazanych przez katowicki magistrat. 

W połowie listopada KTBS podpisało umowę na realizację nowego osiedla na Giszowcu. Osiedle przy ul. Kosmicznej to najnowsza inwestycja Katowickiego TBS, składająca się z 7 budynków o trzech i czterech kondygnacjach. 

Reklama

„Znajdzie się tam 111 różnej wielkości lokali, od jednopokojowych kawalerek do mieszkań czteropokojowych. Każde mieszkanie będzie wyposażone w komórki lokatorskie, balkony, tarasy lub ogródki, przy współczynniku parkingowym wynoszącym 1,5” – informuje magistrat. 

Projekt zdobył nagrodę specjalną Grand Prix w konkursie Green Building Awards, co podkreśla jego innowacyjność i zgodność z zasadami ekologii. Zgodnie z umową wykonawca ma 25 miesięcy na realizację inwestycji, a koszt robót budowlanych to ponad 62,7 mln zł. 

6 budynków przy al. Korfantego

Kolejna inwestycja katowickiego TBS realizowana jest na terenie po byłej bazie KZGM przy al. Korfantego 179a. W tej lokalizacji budowane jest osiedle złożone z 6 budynków na działce o powierzchni niecałych 2 ha. 

Bloki będą miały od 6 do 8 kondygnacji i znajdzie się w nich łącznie 208 mieszkań posiadających od 1 do 5 pokoi, przy czym najwięcej będzie tych dwupokojowych – 91 i trzypokojowych – 84. Na terenie osiedla zostanie wybudowany także plac zabaw, parking i strefa, w której mieszkańcy będą mogli spędzać czas na powietrzu.

Inwestycja zostanie zrealizowana do początku marca 2025 r., a jej całkowity koszt to nieco ponad 90 mln zł przy 75 mln zł wkładu pochodzącego ze środków zewnętrznych. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.