Wizualizacja budynku przy ulicy Kossutha / fot. UM Katowice
Reklama

No osiedlu Witosa powstają nowe mieszkania KTBS. 4 grudnia rusza nabór wniosków o najem, chodzi o inwestycję przy ulicy Kossutha 7, która pochłonie prawie 50 mln zł. 

„Lokale oferowane na rynku komercyjnym – zarówno pod wynajem, jak i zakup – nie są niestety dostępne dla każdego. Brak zdolności kredytowej na własne „M” czy też zbyt wysokie stawki czynszu to najczęstsze problemy, z którymi muszą borykać się potencjalni mieszkańcy. Dlatego w Katowicach wychodzimy naprzeciw tym potrzebom i oferujemy różne opcje znalezienia satysfakcjonującego mieszkania, nie tylko poprzez takie programy jak „Mieszkanie za remont”, ale również poprzez nowe inwestycje mieszkaniowe katowickiego TBS” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. „Na początku grudnia ruszamy z naborem wniosków o najem mieszkań przy ul. Kossutha. Nowoczesny budynek to 75 mieszkań, a także lokale usługowe. W tym miejscu będzie działał także żłobek” – dodaje prezydent.

Reklama

W IV kwartale 2024 zakończy się inwestycja na osiedlu Witosa przy ul. Kossutha. W ramach tego przedsięwzięcia wyburzony został biurowiec typu „Lipsk”, a na jego miejscu powstaje nowoczesny budynek mieszkalny. Część mieszkalna obejmuje 75 mieszkań o różnych metrażach, z naciskiem na lokale wielopokojowe. Najwięcej, bo 31 lokali będzie miało 3 pokoje, ale w budynku znajdzie się także 11 mieszkań pięciopokojowych, które będą przeznaczone dla większych rodzin. Pierwsze dwie kondygnacje naziemne docelowo zajmować będą przestrzenie usługowe, w tym trzyoddziałowy żłobek i biura dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej.

„Jesteśmy dumni z kolejnych kroków, jakie podejmujemy w kierunku tworzenia nowoczesnych, ekologicznych przestrzeni mieszkalnych. Nasza misja to nie tylko dostarczanie mieszkań, ale także budowanie społeczności i dbanie o zrównoważony rozwój. Dzięki nowym projektom, takim jak osiedle przy ul. Kosmicznej i inwestycja przy ul. Kossutha, kontynuujemy nasze zaangażowanie w kreowanie przestrzeni sprzyjającej komfortowi życia mieszkańców. Chcemy, aby nasze inwestycje były nie tylko miejscem do mieszkania, ale także miejscem, gdzie ludzie chętnie się rozwijają i wspólnie budują swoją społeczność” – mówi z entuzjazmem Janusz Olesiński, prezes Katowickiego TBS.

Inwestycja przy ul. Kossutha zostanie oddana do użytkowania w IV kwartale 2024 roku. Łączna powierzchnia terenu inwestycji wynosi około 6400 m2, a powierzchnia użytkowa mieszkań to około 5780 m2. Projekt został opracowany przez firmę „AB-PROJEKT” Sp. z o.o. z Tychów, a generalnym wykonawcą jest „RISER” Sp. z o.o. z Jaworzna. Całkowity koszt robót budowlanych to blisko 48,4 mln zł.

Finansowanie inwestycji obejmuje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, wsparcie finansowe z Funduszu Dopłat w ramach realizacji przez BGK rządowego programu budownictwa komunalnego, partycypację przyszłych najemców, środki własne Spółki oraz kredyt SBC w ramach realizacji przez BGK rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego.

Nabór wniosków o najem już w grudniu

Nabór wniosków o najem rozpocznie się 4 grudnia 2023 r. i potrwa do 20 grudnia 2023 r. Wnioski będą przyjmowane wyłącznie w formie papierowej w Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1. Formularze wniosków dostępne są na stronie internetowej www.katowice.eu oraz www.tbs.katowice.pl, a także w wersji papierowej w Urzędzie Miasta i siedzibie inwestora. Lista najemców (zanonimizowana) zostanie opublikowana na stronie internetowej w I kwartale 2024 r. Planowana stawka czynszu to 22 zł/m2, a partycypacja wyniesie 500 zł/m2. 

„Przyszli najemcy będą mogli skorzystać z Programu Mieszkanie na Start, który umożliwi im pozyskanie dopłaty do czynszu nawet do 10 zł/m2. Ciekawostką jest to, że z aktualną książeczką mieszkaniową otrzymają dodatkowe punkty przy przystąpieniu do programu. Dzięki temu nawet mieszkania o dużych metrażach staną się bardziej dostępne” – mówi Roman Buła, naczelnik wydziału budynków i dróg w Urzędzie Miasta Katowice. 

O zainteresowaniu najemców lokalami KTBS może świadczyć kolejny rekord przy naborze na mieszkanie na pobliskiej ul. Sławka, gdzie o jeden lokal wnioskowało 76 osób. Ze szczegółami inwestycji i rzutami lokali można już zapoznać się na stronie internetowej www.witosa-mieszkania.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.