Pijany mężczyzna nad Sztuczną Rawą / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Katowice zarobią na pijanych mieszkańcach Tychów. Złożyły lepszą ofertę niż Sosnowiec. Około 900 pijanych mieszkańców Tychów trafi do Izby Wytrzeźwień w Katowicach w 2024 roku. Umowa na przyszły rok ma opiewać na kwotę 280 tys. zł. 

Tychy po likwidacji własnej izby wytrzeźwień podpisały umowę z Sosnowcem, gdzie dowożona pijanych tyszan. To się teraz zmieni. Korzystniejszą ofertę na tego typu usługi złożyły Katowice. W ubiegłym roku Izba Wytrzeźwień w Sosnowcu przyjęła 916 osób z Tychów. W tym roku z danych na 26 listopada wynika, że przyjęto 915 osób.

Reklama

„Miasto Katowice złożyła atrakcyjniejszą ofertę” – tłumaczy dyrektor Agnieszka Lyszczok z Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych. 

„Zgodnie z ofertą współpracy na rok 2024 przesłaną przez p.o. Dyrektora Izby Wytrzeźwień w Sosnowcu koszt pobytu 1 pacjenta wynosić ma 330,00 zł. Koszty egzekucyjne w wysokości od 40,00 zł do 120,00 zł (w zależności od podjętych czynności egzekucyjnych w trakcie prowadzonego postępowania egzekucyjnego) miałyby leżeć po stronie Gminy Miasta Tychy. Oferta współpracy na rok 2024 przesłana przez Dyrektora Izby Wytrzeźwień w Katowicach zakłada, iż koszt pobytu 1 pacjenta to 343,54 zł, przy czym wszelkie koszty związane z postępowaniem egzekucyjnym będą ponoszone przez organ prowadzący egzekucję tj. przez Gminę Miasta Katowice” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały. 

Umowa Tychów z Sosnowcem wygasa pod koniec tego roku. Porozumienie z Izbą Wytrzeźwień w Katowicach ma kosztować Tychy 280 tys. zł. 

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.