Pożar w mieszkaniu / fot. Policja
Reklama

Paliło się w mieszkaniu w Katowicach. Policjanci wynieśli seniorkę, która poruszała się na wózki inwalidzkim. Mundurowi interweniowali po telefonie od wnuczki kobiety. 

Do pożaru doszło na ulicy Wilimowskiego w Katowicach. 

Reklama

„Kobieta, mieszkająca ze swoją babcią, prosiła o szybką pomoc, gdyż pożar objął jej mieszkanie, uniemożliwiając ucieczkę niepełnosprawnej ruchowo seniorce. Zgłaszająca nie potrafiła udźwignąć babci, aby móc ją ewakuować” – opisuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowego, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Pomimo gęstego dymu i ognia, weszli do mieszkania i jeszcze przed przyjazdem strażaków sierż. Oliwia Zyg i post. Wojciech Górecki ewakuowali 77-letnia kobietę. Kilka chwil później na miejscu byli już strażacy, którzy ugasili pożar” – dodaje. 

Pożar w mieszkaniu / fot. Policja

Na szczęście w wyniku pożaru nikomu nic się nie stało. Prawdopodobnie do pojawienia się ognia doszło, gdy ubrania za bardzo się nagrzały od pobliskiego pieca kaflowego, co ostatecznie doprowadziło do ich zapalenia się. 

Po przeprowadzonych działaniach gaśniczych, strażacy kilkukrotnie sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz detektorem gazów, tak aby kobiety mogły bezpiecznie wrócić do swojego mieszkania.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.