Pies w schronisku / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W Katowicach chcą żeby miasto finansowało leczenie zwierząt adoptowanych ze schroniska. Petycję w tej sprawie złożono w Urzędzie Miasta Katowice. 

Aktywiści ze Stowarzyszenia Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom złożyli w Urzędzie Miasta Katowice petycję w sprawie finansowania z miejskiej kasy leczenia zwierząt adoptowanych z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Katowicach. 

Reklama

„Wiele osób z naszego miasta (bardzo często są to seniorzy) chcieliby adoptować zwierzaka ze schroniska, zapewnić mu kochający dom, jednak przeszkodą są koszty, które wynikają z leczenia weterynaryjnego. Zwierzęta, tak jak ludzie, chorują na różne choroby, w tym nowotwory, gdzie muszą przyjmować chemioterapię. Koszt takiego leczenia to około kilka tysięcy złotych, dlatego bardzo istotna jest pomoc miasta w tej kwestii” – przekonują aktywiści. 

Zdaniem osób, które przygotowałby petycję, miasto może tylko na tym zyskać. Akcesoria i jedzenie dla zwierząt pozostałyby po stronie osób, które adoptowałyby czworonogi, jedynie leczenie kosztowałoby miejską kasę. To mogłoby też poprawić statystyki adopcyjne wśród starszych zwierząt. 

Decyzji miasta w tej sprawie jeszcze nie ma. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.