Reklama

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na seans z cyklu Kino Konesera pt. „OSOBLIWOŚCI SYCYLIJSKIE / napisy”. Wydarzenie to odbędzie się 20 listopada 2023 roku o godz. 18:00 w Kinie Helios, ul. Kościuszki 229 w Katowicach.

OPIS FILMU:

Reklama

Jest rok 1920. Wybitny włoski dramaturg Luigi Pirandello wraca na rodzinną Sycylię, by wziąć udział w osiemdziesiątych urodzinach swojego mentora. Podróż powrotna niespodziewanie opóźnia się z uwagi na pogrzeb ukochanej niani bohatera. Pirandello nosi się z zamiarem napisania nowego utworu, ale boryka się z twórczym impasem. Przypadkiem trafia na Sebastiano i Onofrio, dwóch grabarzy, którzy prowadzą lokalną amatorską trupę teatralną, stanowiąc komediowy kontrapunkt dla poważnych tematów, jakim musi stawić czoła dramaturg. Pirandello jest wyraźnie zafascynowany tym, co widzi. Puszcza wodze fantazji, otwiera się na nowe pomysły, w efekcie czego stopniowo znajduje inspiracje dla swojego opus magnum, jakim okaże się dramat „Sześć postaci w poszukiwaniu autora”.

Reżyseria: Roberto Andò

Scenariusz: Roberto Andò, Ugo Chiti

Obsada: Toni Servillo, Salvatore Ficarra , Valentino Picone

Konkurs trwa od dziś 18.11.2023 (sobota) do 19.11.2023 (niedziela) do godziny 24:00.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto w komentarzu na naszym facebookowym profilu odpowie na pytanie „Jaki tytuł nosi film?”.

Zwycięzcę ogłosimy w poniedziałek na naszym fanpage’u

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.