A4 Katowice-Kraków / fot. Stalexport
Reklama

Od dzisiaj łatwiej jedziemy na A4. Od czwartku 9 listopada br. na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach (skrzyżowanie autostrady A4 z drogą ekspresową S1) kierowcy mogą już korzystać z łącznic relacji Cieszyn-Katowice i Katowice-Łódź. Zakończyły się główne prace remontowe na tym węźle (km 349).

Wraz z otwarciem łącznic kończą się utrudnienia na remontowanym od stycznia tego roku węźle Brzęczkowice. Do zrealizowania pozostały jeszcze prace wykończeniowe na wylocie łącznicy Katowice-Cieszyn, gdzie ustawiony jest znak STOP, oraz wymiana barier ochronnych na drodze S1.

Reklama

Celem remontu było zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników węzła poprzez poprawę równości nawierzchni jezdni, jej nośności i właściwości użytkowych oraz właściwe odwodnienie korpusu drogowego i zabezpieczenie antykorozyjne. Poprawiono także estetykę wybranych elementów wiaduktu.

Odpowiednie utrzymanie infrastruktury autostradowej (w tym nawierzchni i obiektów inżynieryjnych) wynika z obowiązujących przepisów i jest wymogiem Umowy Koncesyjnej i wynikającej z niej konieczności przekazania w roku 2027 autostrady A4 stronie publicznej w dobrym stanie technicznym.

Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu będą każdorazowo publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, w serwisie X: twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.